صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

توصیه های برای انتخاب فیلم مناسب کودک

اگر کودک شما به تماشای برنامه های تلوزیونی و همچنین رفتن به سینما علاقه ی زیادی دارد قبل از روشن کردن تلوزیون و یا بردن او به سینما والدین می بایستی با نکاتی در را در آکاایران ببینید

آکاایران: اگر کودک شما به تماشای برنامه های تلوزیونی و همچنین رفتن به سینما علاقه ی زیادی دارد قبل از روشن کردن تلوزیون و یا بردن او به سینما والدین می بایستی با نکاتی در مورد انتخاب فیلم مناسب برای کودک آشنا باشند چرا که کودک هر گونه تاثیری که از اطرافیان و محیط می گیرد را در زندگی آینده خود بروز می دهد به همین دلیل از والدین تقاضا می کنیم در درجه اول در انتخاب فیلم مناسب برای کودک دقت کافی را به خرج دهند و با ادامه مطلب همراه وب ها باشند تا با توصیه هایی در این زمینه آشنا شوند .

آکاایران: توصیه های برای انتخاب فیلم مناسب کودک

نکته اول آنکه والدین باید برای تماشای هر گونه فیلمی برای کودک محدودیتی در نظر بگیرند و فیلم های مناسب سن کودک بهترین انتخاب هستند اما اگر کودک در کنار والدین مشغول دیدن فیلمی بود با توجه به نوع فیلم می بایست برخورد یا توضیحاتی خاص به کودک داد تا کودک تفاوت بین دنیای سینمایی و واقعی را درک کند .

برای مثال اگر به همراه کودک مشغول تماشای فیلم ترسناکی هستید و کودک از دیدن فیلم واقعا ترسیده ، کودک را از دیدن ادامه فیلم منع و یا تلوزیون را خاموش کنید . حتی اگر در سینما نیز نظیر چنین اتفاقی افتاد سالن سینما را ترک کنید . فیلم های ترسناک تاثیر بدی بر روحیه کودک می گذارند و ترس موجب می شود کودک در مقابل چیز های پیش و پا افتاده مانند تاریکی بترسد . فقط سعی کنید برای او توضیح دهید که این صحنه ها مانند بعضی از بازی های او خیالی هستند .

اگر فیلم دارای صحنه های کشتار و قتل بود حتما برای کودک توضیح دهید که هنرپیشه فقط طبق نقش مورد خشونت قرار می گیرد و این صحنه ها از قبل برنامه ریزی شده اند و کسی واقعا کشته نمی شود و صدمه ای نمی بیند .

والدین توجه داشته باشند می بایستی کودک را از دیدن فیلم هایی که دارای صحنه های روابط زناشویی هستند منع کنند و هیچگاه در کنار کودک این صحنه ها را تماشا کنند چرا که اثراتی مانند بلوغ زودرس در کودکان ایجاد می کند .

در آخر نیز مشاهده فیلم در هر سنی به نظارت والدین نیاز دارد و حتی برای اینکه اجازه دهید کودک به همراه کسی غیر شما به سینما بروند از نوع فیلم اطلاع داشته باشید و در صورت لزوم او را از رفتن منع کنید . همچنین بهتر است در اتاق خواب کودکان تلویزیون یا دستگاه پخش ویدئو از هر نوع وجود نداشته باشد.

منبع :