صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

ماساژ نوزاد با روغن گیاهی با چه مضراتی همراه است؟ -

ماساژ نوزاد با روغن گیاهی می تواند موانع حفاظتی در پوست نوزاد را از بین ببرد. پوست نوزاد را هرگز با روغن گیاهی ماساژ ندهید چرا که آسیب ناشی از آن مدت ها تاثیر خود را باقی خواهد گذاشت. را در آکاایران ببینید

آکاایران: ماساژ نوزاد با روغن گیاهی می تواند موانع حفاظتی در پوست نوزاد را از بین ببرد. پوست نوزاد را هرگز با روغن گیاهی ماساژ ندهید چرا که آسیب ناشی از آن مدت ها تاثیر خود را باقی خواهد گذاشت.

ماساژ نوزاد

ماساژ نوزاد با روغن گیاهی می تواند موانع حفاظتی در پوست نوزاد را از بین ببرد. پوست نوزاد را  هرگز با روغن گیاهی ماساژ ندهید چرا که آسیب ناشی از آن مدت ها تاثیر خود را باقی خواهد گذاشت.

آکاایران: ماساژ نوزاد با روغن گیاهی با چه مضراتی همراه است؟

نوزاد بدن ظریف و نحیفی دارد و اگر مراقبت های لازم از آن صورت نگیرد مشکلاتش با بالا رفتن سنش بیشتر میشود و بروز میکند.این مراقبت ها باید از همان پوست شروع شده تا آخرین جزء بدنش.برخی از والدین نوزادشان را با روغن گیاهی ماساژ میدهند و فکر میکنند کار درستی است،اما واقعاً اینگونه است؟آیا ماساژ دادن نوزاد با روغن گیاهی خوب است یا با مضراتی همراه است؟

 

پزشکان معتقدند پوست نوزادان را نباید با روغن های گیاهی ماساژ داد، زیرا موجب آسیب طولانی مدت به پوست می شود.

به گفته پزشکان والدین با ماساژ دادن پوست نوزاد خود با روغن زیتون و آفتاب گردان آنان را در معرض ابتلا به اگزما و دیگر مشکلات پوستی قرار می دهند، زیرا تصور می کنند این محصولات طبیعی به پوست آسیبی وارد نمی کند.

اغلب والدین به لحاظ تاثیرات عاطفی، بدن نوزاد خود را ماساژ می دهند. همچنین معتقدند این کار به تقویت سیستم گوارشی نوزاد و رشد مغز او کمک می کند. هرچند محققان دانشگاه منچستر انگلیس دریافتند حتی روغن های طبیعی می تواند موانع حفاظتی در پوست نوزاد را از بین ببرد.

در حال حاضر از بین هر سه نوزاد یک نفر دچار اگزمای پوستی می شود که این رقم در دهه ۱۹۴۰ به ازای هر ۲۰ نفر یک مورد بوده است. به اعتقاد کارشناسان فاکتورهای محیطی همچون تمایل والدین به استفاده از محصولات مختلف برای کودکان، رقم ابتلا به بیماری های پوستی را افزایش داده است.

به نقل از روزنامه دیلی میل، به گفته پزشکان این روغن ها روی پوست به اسیدهای چرب تبدیل شده و به ساختار پوست آسیب می زنند. همچنین به مواد حساسیت زا اجازه می دهند به پوست نفوذ کنند و آب زیادی از پوست دفع شود؛ این وضعیت خشکی و بروز بیماری های پوستی از قبیل اگزما را به دنبال دارد.

ایسنا

.

منبع :