صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

بعد از طلاق چند ساعت با هم بمانید

بعد از طلاق چند ساعت با هم بمانید -آکا را در آکاایران ببینید

آکاایران: بعد از طلاق چند ساعت با هم بمانید

آکاایران: این روانشناس اظهار کرد: در برخی موارد که پدر و مادر از هم جدا شده اند و کودک گاهی پیش مادر و گاهی پیش پدر نگهداری می شود، امکان تربیت دوگانه برای کودک وجود دارد.

یک روانشناس کودک معتقد است: والدینی که از هم طلاق می گیرند باید بخاطر فرزندشان ساعاتی را کنار هم بگذارنند تا فرزند آنها وجود پدر و مادر را در کنار هم حس کند.

 

عظیم عظیمی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به مشکلاتی که متوجه کودکان طلاق است، اظهار کرد: کودکانی که تک والد می شوند با مشکلات فراوانی مواجهند و هیچگاه یکی از والدین به تنهایی نمی تواند خلاء وجود دیگری را پر کند.

 

وی ادامه داد: اگرچه خلاء نبود یک والد هم از بعد روانی و هم از بعد مالی حس می شود، اما بعد عاطفی و روانی آن بیشتر به کودک لطمه می زند.

 

به گفته این روانشناس، کودکانی که بعد از طلاق والدین با یک والد زندگی می کنند، چون نسبت به کودکان دیگر که هر دو والد را دارند، احساس نقص می کنند اعتماد به نفس اجتماعی پایینی خواهند داشت و از حضور در جامعه می گریزند.

 

عظیمی در خصوص راهکار کمک به چنین کودکانی یادآوری کرد: توصیه می شود والدینی که از هم جدا شده اند بخاطر فرزند خود ساعتی را برای حضور کنار بچه با هم بگذارند، با هم بیرون بروند، خرید کنند و ... تا کودک کمتر خلاء یک والد را حس کند.

 

وی گفت: البته این کار در شرایط فرهنگی جامعه ما بسیار سخت است، اما می توان آن را عملی کرد.

 

این روانشناس اظهار کرد: در برخی موارد که پدر و مادر از هم جدا شده اند و کودک گاهی پیش مادر و گاهی پیش پدر نگهداری می شود، امکان تربیت دوگانه برای کودک وجود دارد.

 

عظیمی با تاکید بر اینکه هیچکدام از والدین نباید در ساعتی که فرزند پیش آنها است از والد دیگر بدگویی کند و سعی در تخریب آن داشته باشد، تصریح کرد: اگر چنین شرایطی حاکم باشد، بهتر است کودک تنها پیش یکی از والدین نگهداری شود و والد دیگر را نبیند.

 

وی اضافه کرد: والدین باید در نزد کودک حرمت یکدیگر را حفظ کنند و از تخریب و بدگویی بپرهیزند، زیرا این کار کودک را نسبت به پدر و مادر بدبین می کند.

.

منبع :