صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

چند راهکار برای پیشگیری از چاقی کودکان

افزایش نرخ ابتلا به چاقی و اضافه وزن در کودکان و نوجوانان و خطر بروز مشکلات سلامتی و ابتلا به بیماریهای و پیشگیری از چاقی کودکان و چاقی در کودکان و تغذیه کودکان را در آکاایران ببینید


افزایش نرخ ابتلا به چاقی و اضافه وزن در کودکان و نوجوانان، خطر بروز مشکلات سلامتی و ابتلا به بیماریهای جدی مانند دیابت رو به افزایش است.


یکی از متخصصان تغذیه در مرکز پزشکی دانشگاه تگزاس خاطر نشان می‌کند که کمک به کودکان در جلوگیری از افزایش وزن از همان آغاز زندگی و سنین کودکی ضروری است.


وی تصریح کرد: حتی افرادی که گرایش ژنتیکی در کسب اضافه وزن دارند، می‌توانند از طریق تغذیه مناسب و ورزش کردن از افزایش وزن خود به طور مناسب جلوگیری کنند. این آموزش از همان زمان شیردهی و با معرفی غذاهای جامد در زمانی که کودک آماده رشد است یعنی حدود 4 تا 6 ماهگی باید آغاز شود.این متخصص تغذیه همچنین چند راه کار خانگی برای سالم ماندن کودکان و جلوگیری از چاقی آنها ارائه کرده است که عبارتند از:


- در هر نوبت مقدار وعده‌های غذایی را کاهش دهید و اجازه دهید که اگر کودک هنوز گرسنه است خودش غذای بیشتری درخواست کند.- حتما به کودک غذاهای سالم و میان وعده‌های سالم که در آشپزخانه خودتان موجود هستند، مانند میوه بدهید.


- چون ممکن است مجبور شوید چندین بار تلاش کنید تا کودکتان نوع خوردنی را که به او می‌دهید بپذیرد لذا ناامید نشده و هیچگاه پیشنهاد یک خوردنی سالم را به او رها نکنید.- به هنگام طبخ غذا از مواد و محتویات کم کالری مثل پنیر کم چرب یا شیر بدون چربی استفاده کنید.


- کودک خود را به انجام ورزش و تحرک بدنی تشویق کنید.

تغذیه کودکان, چاقی, چاقی در کودکان, پیشگیری از چاقی کودکان, راهکار خانگی برای پیشگیری از چاقی در کودکان, مناسب و ورزش کردن, تغذیه, افزایش وزن در کودکان, تغذیه مناسب, غذاهای سالم و میان وعده‌های سالم , طبخ غذا, پنیر کم چرب یا شیر بدون چربی تغذیه کودکان, چاقی, چاقی در کودکان, پیشگیری از چاقی کودکان, راهکار خانگی برای پیشگیری از چاقی در کودکان, مناسب و ورزش کردن, تغذیه, افزایش وزن در کودکان, تغذیه مناسب, غذاهای سالم و میان وعده‌های سالم , طبخ غذا, پنیر کم چرب یا شیر بدون چربی