صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

خطرات اضافه کردن نمک به غذای کودکان

خطرات اضافه کردن نمک به غذای کودکان -آکا را در آکاایران ببینید

آکاایران: خطرات اضافه کردن نمک به غذای کودکان

آکاایران: خطرات اضافه کردن نمک به غذای کودکان

خطرات اضافه کردن نمک به غذای کودکانمصرف زیاد  نمک به کلیه کودک آسیب می رساند


مقدار نمک مورد نیاز کودکان بسیار کم است (تا 12 ماهگی، کمتر از 1 گرم در روز) که این مقدار از طریق شیر مادر یا شیر خشک منتقل می شود. بدن انسان برای این که به درستی عمل کند به مقداری نمک احتیاج دارد. از آنجا که نمک در بدن تولید نمی شود، وجود مقدار کمی از آن در غذای روزانه ضروری است.
 کلیه کودک نمی تواند مقدار زیاد نمک را بپذیرد، بنابراین مصرف زیاد آن به کلیه کودک آسیب می رساند. تحقیقات نشان می دهد که مصرف زیاد نمک در سن پایین برای کودکان موجب فشار خون بالا در بزرگسالی می شود، به خصوص در خانواده هایی که سابقه فشار خون دارند.
 اگر فکر می کنید که غذا بدون نمک بی مزه می شود، به جای آن از گیاهان، ادویه جات و سیر استفاده کنید. فقط مراقب باشید که این مواد را برای بار اول به صورت جداگانه به کودک دهید و حداقل 4 روز صبر کنید تا اگر کودک به آن آلرژی داشت، آگاه شوید.جام نیوز
 اگر از سبزیجات کنسرو شده برای کودکتان استفاده می کنید، برچسب آن را ببینید تا نمک به آن اضافه نشده باشد.
 کودکان نوپا مقدار بیشتری نمک نسبت به نوزادان می توانند مصرف کنند. اما به برچسب های روی محصولات و مقدار نمک آنها توجه کنید.
 از پنیرهایی که سدیم کمتری دارند به کودکتان دهید. به برچسب نان ها نیز دقت کنید. شاید از این که بعضی نان ها نمک زیادی دارند، تعجب کنید.
 از فراورده های گوشتی مانند همبرگر و پپرونی و دیگر موادی مانند سس آماده و لوبیای پخته شده خودداری کنید. میزان نمک موجود در این غذاها برای کودکان بسیار زیاد است.

 


منبع :