صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

شیردهی مادرانی که بستری می شوند

شیردهی مادرانی که بستری می شوند و را در آکاایران ببینید

آکاایران: شیردهی مادرانی که بستری می شوند

آکاایران: وقتی به یک مادر شیرده گفته می شود نیاز به بستری شدن دارد، احساس آشفتگی کرده و در مورد سلامت خود و فرزندش نگران می شود.
ایده آل این است بیمارستانی که مادر را بستری می کند سیاستی را اتخاذ کند که مادر و شیرخوار در یک اتاق و در ۲۴ ساعت شبانه روز در کنار هم باشند و شیردهی ادامه یابد ولی اگر این امکان وجود نداشت، باید دید آیا می توان کودک را برای شیر خوردن نزد مادر آورد؟ اگر هیچ یک از موارد فوق امکان نداشت مادر باید توسط پمپ الکتریکی یا دست پستان را تخلیه کند. اگر مادر نتواند پستان خود را تخلیه کند و کودک هم قادر به خوردن شیر نباشد این وظیفه پرستار است که به مادر کمک کند تا شیرش را بدوشد. فایده دیگر دوشیدن شیر استمرار جریان شیر در پستان مادر و کاهش احتمال ماستیت (التهاب پستان) است زیرا حتی در جراحی های بزرگ هم شیردهی می تواند ادامه یابد.

یکی عمل جراحی بزرگ ممکن است مراقبت از بچه را با مشکل مواجه کند اما اگر مادر بخواهد و به او کمک لازم بشود، این کار امکان پذیر است. به مادر پیشنهاد می شود که نظر خود را صریح به پزشک بگوید. بعضی از مادران بعد از عمل جراحی هوشیار هستند و درد کمی دارند ولی بعضی از آنها نیاز به مداخله پزشکی دارند. برخی مادران بعد از عمل می توانند به درستی از بچه مراقبت کنند و شیر بدهند و برخی از آنها به زمان بیشتری نیاز دارند. به این مادران توصیه می شود با پمپ الکتریکی، شیر خود را تخلیه کنند.
دانشیار دانشگاه جندی شاپور اهواز

گردآوری و تنظیم:گروه سلامت آکا ایران
.

منبع :