صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

توصیه CDC به دریافت واکسن آنفلوآنزا در کودکان

توصیه CDC به دریافت واکسن آنفلوآنزا در کودکان را در آکاایران ببینید

آکاایران: مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا (CDC) در توصیه ای نوین در آغاز فصل آنفلوآنزا شکل اسپری بینی واکسن آنفلوآنزا را برای کودکان ۲ تا ۸ سال توصیه کرده است.

آکاایران: توصیه CDC به دریافت واکسن آنفلوآنزا در کودکان

به گزارش لایوساینس در گذشته CDC شکلی خاص از واکسن را نسبت به سایر روش ها توصیه نکرده بود. این موارد را باید درباره این تغییر نظر بدانید:

چه چیز باعث این تغییر شده است؟

بررسی های نوین نشان می دهند شکل اسپری بینی واکسن آنفلوآنزا خصوصا جهت جلوگیری از آنفلوآنزا در کودکان ۲ تا ۸ سال به خوبی عمل می کند.

با این وجود اینکه بر طبق نظر CDC در بررسی های نوین نه شکل تزریقی و نه اسپری به طور ۱۰۰ درصد فرد را در برابر آنفلوآنزا محافظت نمی کند، ولی اسپری بینی ۵۰ درصد بیشتر از شکل تزریقی در کودکان ۲ تا ۸ سال مصونیت ایجاد می کند.

آیا والدین در صورت در دسترس نبودن اسپری باید منتظر بمانند؟

نه. والدین نباید واکسیناسون کودکانشان را به تاخیر بیاندازند. در صورت موجود نبودن اسپری بینی، کودکان باید شکل تزریقی واکسن را دریافت کنند.

آیا کودکانی هستند که نباید شکل اسپری واکسن را دریافت نمایند؟

بله برخی کودکان باید شکل تزریقی واکسن را به جای اسپری بینی دریافت کنند.

این گروه شامل کودکانی که به طور منظم آسپرین یا داروهای حاوی آسپیرین مصرف می کنند، کودکان دارای حساسیت به تخم مرغ، کودکان ۲ تا ۴ ساله دارای سابقه آسم یا علائم خس خس سینه و تنگی نفس در یک سال گذشته، کودکان دریافت کننده داروهای ضدویروسی در ۲ روز اخیر و کودکانی با سیستم ایمنی ضعیف می شوند.

برای کودکان ۹ ساله و بالاتر چه واکسنی مناسب است؟

کودکان ۹ ساله و بالاتر می توانند هر دو شکل تزریقی و اسپری واکسن را دریافت کنند. در این گروه سنی تفاوتی در استفاده از یک واکسن نسبت به دیگری موجود نیست.

اسپری بینی یک واکسن ۴ ظرفیتی است؟

همه واکسن های به شکل اسپری بینی ۴ ظرفیتی هستند. به این معنی که قابلیت حفاظت در برابر ۴ سویه ویروس شامل ۲ سویه ویروس آنفلونزای ای  (H1N1 و H3N2) و ۲ سویه آنفلونزای بی را دارد. شکل تزریقی واکسن به صورت ۳ و ۴ ظرفیتی موجود است که نوع ۳ ظرفیتی آن فقط در برابر یک سویه از آنفلوآنزای بی موثر است.

آیا کودک من به ۲ دوز اسپری بینی نیاز خواهد داشت؟

به پیشنهاد CDC کودکانی که برای اولین بار اشکال تزریقی و اسپری واکسن را دریافت می کنند، به ۲ دوز واکسن نیاز خواهند داشت. اما برای کودکانی که قبلا واکسینه شده اند، تنها یک دوز از واکسن کافی است.

گردآوری: گروه ۷ گنج

.

منبع : 7ganj.org