صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

اسباب بازی های غیراستاندارد از بازار تهران جمع آوری می شود

اسباب بازی های غیراستاندارد از بازار تهران جمع آوری می شود را در آکاایران ببینید

آکاایران: مدیرکل استاندارد تهران با تاکید بر حساسیت اسباب بازی ها در سلامت فکری و جسمی کودکان گفت: بازرسی از مراکز عرضه اسباب بازی ها توسط کارشناسان این اداره کل شروع و با توقیف اسباب بازیهای غیراستاندارد ادامه دارد.

آکاایران: اسباب بازی های غیراستاندارد از بازار تهران جمع آوری می شود

مسلم بیات با اشاره به اجباری بودن استاندارد اسباب بازی ها، گفت: در جریان بازرسی کارشناسان و بازرسان این اداره کل از مراکز عرضه و فروش اسباب بازی ها، چندین اسباب بازی با نام تجاری کوشا، عرشیا، دانیال، گلچین، بازی شکل و رنگ، پا به پا، غزال و سازه جادویی، به علت غیراستاندارد بودن توقیف و جمع آوری کردند.

مدیرکل استاندارد تهران افزود: طبق استاندارد ملی مربوط به اسباب بازی ها، به شماره ۶۲۰۴ و ۸۲۶۷ یک اسباب بازی استاندارد باید از نظر فیزیکی لبه تند و نوک تیز نداشته باشد. وی با بیان اینکه مواد بکار رفته در اسباب بازی ها نباید برای سلامت کودک خطرآفرین باشد، گفت: توجه به نشانه گذاری گروه سنی مشخص شده و نشان استاندارد از سوی مصرف کنندگان ضروری است.

بیات خاطرنشان کرد: کارشناسان این اداره کل سالانه نسبت به نمونه برداری و آزمون اسباب بازی های موجود در بازار در قالب طرح طاها اقدام نموده و در صورت رد نتیجه آزمون آن، اسباب بازی های غیراستاندارد را جمع آوری می کنند.

گردآوری: گروه هفت گنج

.

منبع : 7ganj.org