صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

مصرف فست فودها برای کودکان زیر 8 سال ممنوع!

مصرف فست فودها و ارتباط مصرف فست فودها و کاهش ضریب هوشی کودکان و مصرف فست فودها در کودکان زیر هشت سال ممنوع و تاثیر منفی مصرف فست فودها بر هوش کودکان را در آکاایران ببینید

آکاایران: ارتباط مصرف فست فودها و کاهش ضریب هوشی کودکان

فست فودها به دلیل فقر ریزمغذی های حیاتی مثل آهن و … که به توانایی های شناختی کمک می کنند، غذاهای سالمی به حساب نمی آیند و علاوه بر این موادغذایی پرحجم و پرچربی مثل فست فودها به حافظه کوتاه مدت و روند یادگیری کودکان آسیب می زنند.در این مطلب درباره ارتباط مصرف فست فودها و کاهش ضریب هوشی کودکان بیشتر صحبت خواهیم کرد.

مصرف فست فودها در کودکان زیر هشت سال ممنوع

استفاده از فست فودها و تنقلات ناسالم و نوشابه در کودکان باعث می شود هوش آنها همراه با افزایش سن کاهش چشمگیری پیدا کند .تحقیقات نشان می دهد، مصرف فست فودها و هله هوله ها در کودکان زیر 8 سال بسیار بیشتر از آنچه قبلا تصور می شد باعث کاهش ضریب هوشی می شود .
در حالی که مصرف غذاهای سالم می تواند ضریب هوشی کودکان را افزایش دهد، استفاده از فست فودها، هله هوله ها و نوشابه در کودکان باعث می شود هوش آنها همراه با افزایش سن کاهش چشمگیری پیدا کند .دانشمندان انگلیسی متوجه شدند، میزان آی کیو کودکانی که تا 8 سالگی از فست فودها و غذاهای ناسالم استفاده کرده اند حداقل 2 نمره کمتر از کودکان دیگر است .

آکاایران: مصرف فست فودها برای کودکان زیر 8 سال ممنوع!

مصرف فست فودها چه تاثیری بر هوش کودکان می گذارد

در فاصله سنی بین 6 تا 24 ماه میزان تاثیر تغذیه ناسالم در ضریب هوشی کودکان بیشترین میزان را دارد و در صورتی که والدین به این موضوع توجه نکنند، در آینده صاحب کودکان کم هوش می شوند .
در این دوره مغز نیاز بسیار زیادی به مواد مغذی برای ساخت بافت های خود دارد و در صورت تامین نشدن این نیاز، قسمت های مرتبط با حافظه و تجزیه و تحلیل به خوبی رشد نخواهند کرد. بزرگ ترین اشتباه والدین دادن مواد غذایی مانند بیسکویت، شکلات، نوشیدنی های صنعتی و نوشابه های گازدار، چیپس و ساندویج به کودکان در این دوره از زندگی آنهاست .

دشمنان مغز کودک را بشناسید :
1- فست فود ها
مصرف فست فود مغز را کوچک کرده و باعث ابتلا به آلزایمر می شود .
2- غذاهای شور
اگر چه اغلب افراد فکر می کنند که نمک فقط برای قلب مضر است، اما تاثیرات منفی اش را روی مغز هم می گذارد .
3- غذاهای فراوری شده
در برخی از مطالعات ثبت شده است که وجود افزودنی های مختلف در مواد غذایی فراوری شده باعث تغییرات شناختی در کودکان می شود .

مصرف فست فودها باعث کاهش هوش کودکان می شود

4- غذاهای سرخ کرده
ترکیباتی که از روغن در هنگام سرخ شدن مواد غذایی آزاد می شود تخریب مغز را تسریع می کند و با بروز آلزایمر و پارکینسون رابطه مستقیم دارد .
5- غذاهایی که در تماس با کود شیمیایی بوده اند
باقی مانده کودهای شیمیایی در مواد غذایی با افزایش خطر بروز اختلال کمبود توجه و بیش فعالی در کودکان رابطه مستقیم دارد .
6- ترکیبات خواب آور
هر ماده شیمیایی که اثر خواب آوری داشته باشد فعالیت مغز را مختل می کند .
7- الکل
به شدت حافظه را کاهش می دهد .
8- شیرین کننده های مصنوعی
اصلا برای حافظه خوب نیستند !
9- هله هوله

نه فقط برای مغز بلکه برای همه ارگان های بدن مضرند .

مصرف فست فودها برای کودکان زیر 8 سال ممنوع!

تاثیر منفی مصرف فست فودها بر هوش کودکان
51
برگرفته از پزشکان فاقد مرز ، شفا آنلاین / ف
.

منبع : namnak.com