صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

استفاده از رایانه باعث کاهش کیفیت اسپرم مردان می شود

خطرات استفاده از وسایل الکترونیکی روی جنین را در آکاایران ببینید

آکاایران: خطرات استفاده از وسایل الکترونیکی روی جنین

استفاده از رایانه باعث کاهش کیفیت اسپرم مردان می شود

آکاایران: استفاده از رایانه باعث کاهش کیفیت اسپرم مردان می شود

خطرات استفاده از وسایل الکترونیکی روی جنین

اختصاصیآکا ایران:  

زنان باردار باید در طی این دوران با رایانه، تلفن همراه و مایکروویو تماس کمتری داشته باشند. بر طبق نظر پزشکان زنان باردار نباید بیشتر از 8 ساعت در معرض امواج الکترومغناطیس که در رایانه، تلفن همراه، مایکروویو و تلویزیون وجود دارد، قرار گیرند. به عقیده متخصصان امواج الکترومغناطیسی ممکن است روی رشد جنین تاثیر گذارد . این متخصص زنان و زایمان گفت: امواجی که در رایانه و مایکروویو و ... وجود دارد می تواند روی کیفیت اسپرم مردان تاثیر بگذارد و حتی باعث عقیم شدن مردان شود.

این روزها استفاده از رایانه یکی از ملزومات زندگی است و این دستگاه نه تنها در محیط های کاری بلکه در خانه ها نیز وارد شده است. رایانه با تمام کارگشایی که در زندگی برای فرد داشته ضررهایی هم به جسم او وراد می کند.

کارشناسان بهداشت حرفه ای و ارگونومی اعتقاد دارند کار با رایانه عوارضی به همراه خواهد داشت که از جمله این عوارض می توان به عوارض مفصلی و عضلانی ، استرس ، مشکلات بینایی برای کاربر و تنفس گازهای مضر متصاعد شده از رایانه اشاره کرد . 

منبع :