صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

نکاتی مهم خانم های جوان باردار

توصیه های تغذیه ای برای اولین تجربه بارداری را در آکاایران ببینید

آکاایران: توصیه های تغذیه ای برای اولین تجربه بارداری

نکاتی مهم خانم های جوان باردار

آکاایران: نکاتی مهم خانم های جوان باردار

توصیه های تغذیه ای برای اولین تجربه بارداری

اختصاصیآکا ایران :

-         اولین نکته ای که زنان در اولین بارداری باید بدانند این است که شکل بارداری یک شکل سالم و زیباست و گردبودن آن نشانه ی رشد نوزاد و طبیعی بودن است . پس از گرد شدن به منظور بارداری استقبال کنید .

-          در طول دوران بارداری باید اضافه وزن پیدا کنید . البته کافی بودن این اضافه وزن برای سلامت خودتان و رشد جنین بسیار با اهمیت است .

-         با ورزش کردن می توانید روند اضافه وزن را متعادل کنید . البته هر برنامه ورزشی که انتخاب می کنید باید مناسب با شرایط بارداری تان باشد ، پس پیش از انتخاب و شروع ورزش با پزشک تان صحبت کنید . ورزش های سنگین و شدید که کالری زیادی از شما می سوزاند و دمای بدن تان را خیلی بالا می برد برای زنان باردار مناسب نیست .

-         نباید در این دوران به خودتان گرسنگی دهید زیرا با گرسنگی دادن به خود ، به نوزادتان گرسنگی داده اید . میزان مواد مغذی در بدن نوزاد بستگی به این میزان در بدن خودتان دارد . پس اگر خوب نخورید ، نوزادتان هم خوب رشد نمی کند . در صورتی به خاطر مصرف داروهای ضد یبوست یا داروهای ضد تهوع مواد مغذی لازم را به بدن تان نرسانید ، نوزاد شما هم شاخصه های لازم برای رشد را دریافت نخواهد کرد .

-         وزنی که به طور مناسب در این دوران افزایش یابد اگر با مصرف غذاهای مناسب همراه بوده باشد به نتیجه خوبی چون تولد نوزادی مناسب ختم می شود . اگر قبل از بارداری اضافه وزن نداشته اید یا کمبود وزن داشته اید کاهش دوباره آن کار زیاد سختی نخواهد بود . در صورت مصرف مواد مغذی و وزن مناسب در دوران بارداری ، بعد از زایمان بهتر می توانید به وضعیت عادی برگردید و نوزاد سالمی را به دنیا آورید .

-         انتظار نداشته باشید چند روز بعد از زایمان به وزن قبل از دوران بارداری برگردید . یک خانم متناسب اگر خوراک خوبی  داشته باشد می تواند از نظر وزنی به وضعیتی نزدیک به شش هفته بعد از زایمان برسد . برای کاهش وزن و دست یابی به شرایط نرمال به زمان و ورزش نیاز دارید . به همین خاطر خیلی از خانم ها دچار ناهنجاری در تغذیه شده و احساسات منفی آنها درباره اندام شان سبب می شود به مصرف قرص های ضد یبوست و بد ادراری روی آورند .. البته این عادت ها سبب مختل شدن توانایی رسیدن به شرایط نرمال بعد از زایمان شده و تولید شیر در آنها را با مشکل رو به رو می کند . باید درباره درمان ناهنجاری های تغذیه ای با کارشناسان و متخصصان مشورت کنید .

-         اگر در دوران بارداری به خودتان گرسنگی می دهید و نمی توانید مصرف قرص های ضد یبوست را کنار بگذارید ، با پزشک تان مشورت کنید ، شاید نیاز باشد برای کنترل عادات خود به بیمارستان بروید .

-         از نکات مهمی که باید بدانید این است که سلامت نوزاد بستگی به سلامت خود شما در طول دوران بارداری دارد . اگر تغذیه تان مناسب نباشد ، نوزادتان هم تغذیه خوبی نخواهد داشت . البته تقویت مثبت بدنی بسیار مفید خواهد بود ، برای این منظور تصویر یک کودک باهوش و چابک را در آشپزخانه یا خودرو یا حتی جایی در محل کارتان قرار دهید تا این مساله ملکه ذهن تان شود که همیشه باید تغذیه خوبی داشته باشید . همیشه غذا را در ذهن خود مجسم کنید و به خود بقبولانید غذایی که مصرف می کنید به صورت مستقیم روی نوزادتان تاثیر می گذارد .

منبع :