صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

​هشت تا از نبایدهای دوران بارداری

​هشت تا از نبایدهای دوران بارداری نبایدهای دوران بارداری و مضرات سیگار در بارداری و نوشیدن الکل در بارداری و رژیم غذایی در بارداری و بارداری های را در آکاایران ببینید

آکاایران: با اینکه انجام ورزش ملایم در دوران بارداری مفید است، ورزش در شرایطی که ضربان قلب بالای ۱۶۰ تا باشد می تواند باعث کمبود اکسیژن برای نوزاد شود.

با مطالبآکا ایران همراه باشید

گیلان امروز: نظریه های فراوانی درباره زنان باردار وجود دارد که گاهی شنیدن و خواندن درباره آنها بسیار گیج کننده می شود. اما یک سری کارهای مشخصی وجود دارد که باید در دوران بارداری کاملا آنها را کنار بگذارید. سونالی شیولانی، متخصص زنان و زایمان و مشاور تغذیه کودکان، ۸ کاری را که در دوران بارداری نباید انجام داد، برای ما فهرست می کند.

آکاایران: ​هشت تا از نبایدهای دوران بارداری


الکل
نوشیدن الکل در دوران بارداری می تواند موجب ایجاد نقص هایی هنگام تولد نوزاد شود. مانند رشد ناقص، عقب ماندگی ذهنی و ناتوانی در یادگیری. نوشیدن حتی یک استکان از آن می تواند خطرآفرین باشد. مصرف بیش از حد الکل در هنگام بارداری با وضعیتی همراه است که آن را سندروم جنین الکلی می نامند.

سیگار
تنباکو باعث ابتلا به سرطان می شود، حتی اگر باردار نباشید. کشیدن سیگار علاوه بر سلامت مادر، برای نوزاد هم خطر محسوب می شود. زیرا اکسیژن کافی به نوزاد نمی رسد که مانع رشد جنین می شود. زایمان زودرس و پارگی پرده می تواند از عوارض مصرف سیگار در دوران بارداری باشد.

گرما
استفاده زیاد از حد سونا، بخار و استخرهای آب گرم در هنگام بارداری خوب نیست. حتی استفاده بیش از اندازه از کیسه آب گرم روی نیم تنه باعث گرم شدن بیش از حد رحم و در موارد جدی تر می تواند سبب مرگ جنین شود.

مواد مخدر
مصرف انواع مواد مخدر مانند کوکایین، ماری جوانا و غیره آسیب های جدی به نوزاد متولد نشده وارد می کند و می تواند موجب تولد نوزاد کم وزن و مشکلات پیچیده و دشواری قبل و بعد از زایمان شود.

اضطراب
اضطراب می تواند هم برای سلامت مادر و هم نوزاد مشکلات زیادی ایجاد کند. تحقیقات نشان می دهد که نوزاد وقتی هنوز در شکم مادر است، عواطف و احساسات مادر را تجربه می کند.

رژیم غذایی نامتعادل
نداشتن رژیم غذایی مناسب و متعادل می تواند سبب رشد نامطلوب جنین شود و حتی برای مادر هم بد باشد. او با دشواری های زیادی برای از دست دادن کیلوهایی که در دوران بارداری انباشته شده، رو به رو خواهد شد.

ورزش شدید
با اینکه انجام ورزش ملایم در دوران بارداری مفید است، ورزش در شرایطی که ضربان قلب بالای ۱۶۰ تا باشد می تواند باعث کمبود اکسیژن برای نوزاد شود و مانع رسیدن اکسیژن به مغز جنین شود.

ماساژ در منزل
رفتن به مراکزی که ماساژورهای حرفه ای و آموزش دیده دارد، عیبی ندارد، اما برای ماساژ به هر سالن زیبایی نروید و یا از افراد خانواده نخواهید که شما را ماساژ دهند. انجام ماساژ به دست افراد غیرحرفه ای می تواند به نقاط حساس رحم فشار بیاورد و باعث زایمان زودرس شود.

نی نی بان

منبع :