صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

ملین های گیاهی مضر برای زنان باردار

مصرف برخی گیاهان دارویی در دوران بارداری و حتی شیردهی خطرناک است مواد مصرف شده در دوران بارداری به ویژه در سه ماهه اول اهمیت بسزایی دارند. در ماه های آخر نیز را در آکاایران ببینید

آکاایران: ملین های گیاهی مضر برای زنان باردار

آکاایران: ملین های گیاهی مضر برای زنان باردار

بارداری و نوزاد

مصرف برخی گیاهان دارویی در دوران بارداری و حتی شیردهی خطرناک است

مواد مصرف شده در دوران بارداری به ویژه در سه ماهه اول اهمیت بسزایی دارند. در ماه های آخر نیز به علت عبور مواد و دارو ها از راه جفت، همه دارو ها باید با احتیاط مصرف شوند.

مصرف برخی گیاهان دارویی در دوران بارداری و حتی شیردهی خطرناک(Dangerous) است. در این مطلب گیاهانی را معرفی می کنیم که استفاده از آن ها در دوران بارداری ممنوع است.
شیرین بیان و رازیانه نخورید

گیاهانی مثل شیرین بیان و رازیانه سبب انقباض رحم و سقط می شوند. طبق مطالعات حیوانی انجام شده مصرف آویشن نیز تغییرات روی اندازه جفت را به همراه دارد.

دور شنبلیله را خط بکشید

زعفران و چای کوهی نیز موجب تحریک شدن رحم و سقط می شوند. مصرف شنبلیله علاوه بر ایجاد سقط بروز ناهنجاری های سیستم اعصاب مرکزی در جنین را نیز به همراه دارد. طبق مطالعات(Studies) حیوانی صورت گرفته مرزنجوش نیز نقش موثری در ایجاد ناهنجاری در نوزاد دارد.

دمنوش های مضر در دوران بارداری

تعدادی از دمنوش های مضر در دوران بارداری عبارتند از: دمنوش زیره، زعفران، دارچین، میخک، انیسون، سیاهدانه، مارچوبه، کرفس، جعفری، شیرین بیان، بابونه، پونه، رازیانه، شنبلیله، آویشن، چای کوهی، شوید، گل ساعتی، مرزنجوش و نعناع فلفلی. به طور کلی مواد و دمنوش های تلخ و تند برای زنان باردار مضر است و سبب مرگ جنین می شود.

زنجبیل را با احتیاط مصرف کنید

مصرف زنجبیل در گذشته برای درمان تهوع و استفراغ بارداری توصیه می شد ولی در سال های اخیر احتمال ایجاد عارضه با مصرف زنجبیل در دوران بارداری مطرح شده است. به همین علت استفاده از آن در این دوران باید با احتیاط انجام شود.

از عوارض عمومی مصرف گیاهان دارویی در دوران بارداری می توان به تهوع، استفراغ، سوزش سر دل، زردی و مشکلات تنفس نوزاد اشاره کرد.

ملین های گیاهی مضر برای زنان باردار

دارو ها و غذا هایی که نفاخ، مدر و قاعده آور نیز هستند نباید در دوران بارداری مصرف شوند. زیرا استفاده از این مواد خوراکی موجب سقط جنین می شود.

غذا هایی مانند نخود و لوبیا، کنجد و کرفس از جمله مواد غذایی مضر در دوران بارداری هستند که مصرف آنها به ویژه در ماه های اول بارداری خطرناک است.

یکی از مشکلات زنان باردار در دوران بارداری، یبوست است، بنابراین برخی از زنان باردار خودسرانه از دارو های ملین به ویژه دارو های ملین گیاهی استفاده می کنند در حالی که مصرف ملین های گیاهی مانند ختمی، پنیرک و بنفشه باعث سقط جنین می شود.

.

منبع : pezeshk.us