صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

خانم های باردار حتما از کرم ضد آفتاب استفاده نمایید!

خانم های باردار حتما از کرم ضد آفتاب استفاده نمایید! -آکا را در آکاایران ببینید

آکاایران: خانم های باردار حتما از کرم ضد آفتاب استفاده نمایید!

آکاایران: همیشه گفته می شود که بعضی از خانم های باردار در چهره شان نوعی درخشش طبیعی دارند، و تصور عمومی تابحال این بوده که این حالت بخاطر شادی رسیدن نوزاد تازه وارد است.

اما یک متخصص زنان از راز این درخشش پرده برداشت. دکتر “فلیس گرش” می گوید که در هنگام بارداری جریان خون به سمت پوست و مخصوصا ناحیه صورت افزایش پیدا می کند.

وی در صحبت با سایت Hello Giggles گفت: ” در این دوران حجم خون افزایش می یابد و همچنین بطور طبیعی رگ ها گشاد می شوند تا بتوانند مقدار مناسب خون را به جفت برسانند. برای همین فشار خون به سمت پوست افزایش پیدا می کند و به صورت، یک درخشش زیبا و طبیعی می دهد. “

تغییرات هورمونی در بارداری نیز موجب تغییر تولید چربی پوست می شود که این نیز باعث درخشش می شود. گرچه متخصصین پوست متذکر شده اند که تولید بیش از حد چربی می تواند باعث ایجاد آکنه (جوش) در این دوران شود.

دکتر “سارا گسپر” می گوید: ” بعضی از خانم هایی که این درخشش را تجربه کرده اند گفته اند که در این دوران واکنش بدنشان بیش از حد بوده است و همچنین تولید زیاد چربی باعث ایجاد جوش در آنان شده است.  این جوشها بعد از زایمان بخاطر تنظیم هورمونی محو می شوند ، البته متاسفانه در مورد درخشش صورت هم همینطور است.”

لازم است که خانم های باردار حتما از کرم ضدآفتاب استفاده کنند زیرا تحقیقات نشان داده است که احتمال خطر ابتلا به سرطان پوست در زنان باردار و زنانی که به تازگی مادر شده اند بیشتر است. محققین بیان کرده اند که در دوران بارداری، هورمون های چرخان در بدن (از جمله استروژن) مسبب این افزایش خطر هستند.

ضمنا  استفاده از کرم ضد آفتاب به بهبود وضعیت تغییر رنگ دانه های پوست و ملاسما (لکه دوران بارداری) کمک می کند.

.

منبع :