صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

سیزده درصد از زوج های ایرانی نابارورند

آمارها حاکی از آن است که 11 تا 13 درصد از زوج های ایرانی نابارورند. به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ ساغر صالح پور را در آکاایران ببینید

آکاایران: سیزده درصد از زوج های ایرانی نابارورند

بارداری و نوزاد, روی خط خبرگزاری ها

آمارها حاکی از آن است که 11 تا 13 درصد از زوج های ایرانی نابارورند.
به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ ساغر صالح پور دبیر اجرایی کنگره بین المللی چالش های بالینی در مامایی و نازایی در کنفرانس مطبوعاتی این کنگره که امروز برگزار شد با اشاره به این که آمار جهانی ناباروری حاکی از آن است که حدود 15 درصد از زوج هایی که تصمیم به بچه دار شدن دارند، نابارورند، بیان کرد: در کشور ما میزان ناباروری زوج ها بین 11 تا 13 درصد است به عبارت دیگر یعنی از هر 6 زوجی که تصمیم به بچه دار شدن می گیرند یک زوج نابارور است.

وی ادامه داد: 40 درصد از علل ناباروری مربوط به مردان و 60 درصد دیگر از علل ناباروری مربوط به زنان است به طور کلی در 10 الی 15 درصد از موارد زن و مرد مشکل عمده ای ندارند.

ساغری با اشاره به این که در مورد درمان ناباروری از سایر کشورها چیزی کم نداریم، عنوان کرد: در سال های اخیر حفظ باروری در بیمار سرطانی و خود ایمنی بسیار حایز اهمیت بوده است. با وجود پیشرفت های بسیار هنوز در هر سیکل درمانی تنها 45 درصد موفقیت داریم. بنابراین چالش های زیادی پیش رو داریم ناباروری در مورد زوج های سن بالا، افرادی که دچار سقط مکرر هستند، افرادی که در لانه گزینی دچار مشکل هستند و … از جمله این چالش ها به شمار می روند.

دبیر اجرایی کنگره بین المللی چالش های بالینی در مامایی و نازایی عنوان کرد: با توجه به این که سن ابتلا به سرطان پایین آمده است. بنابراین باید قبل از درمان سرطان به فکر راه هایی باشیم که توان باروری را در فرد حفظ کند زیرا همه درمان های سرطان توان تولیدمثل فرد را مختل کند.

.

منبع :