صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

شایع ترین مشکل ارتوپدی نوزادان، در رفتگی لگن است

رئیس انجمن جراحان ارتوپدی اطفال ایران گفت: افتادگی و در رفتگی لگن شایع ترین مشکل ارتوپدی در نوزادان است. تقی بغدادی رئیس انجمن جراحان ارتوپدی اطفال ایران در را در آکاایران ببینید

آکاایران: شایع ترین مشکل ارتوپدی نوزادان، در رفتگی لگن است

بارداری و نوزاد, روی خط خبرگزاری ها

رئیس انجمن جراحان ارتوپدی اطفال ایران گفت: افتادگی و در رفتگی لگن شایع ترین مشکل ارتوپدی در نوزادان است.
تقی بغدادی رئیس انجمن جراحان ارتوپدی اطفال ایران در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: غربالگری از نوزادان در هنگام تولد و انجام سونوگرافی از مفصل لگن باعث تشخیص زودهنگام افتادگی لگن در نوزادان می شود.

وی افزود: افتادگی و در رفتگی لگن شایع ترین مشکل حوزه ی ارتوپدی در نوزادان است بنابراین لازم است در ابتدای تولد نوزاد توسط یک متخصص اطفال مورد معاینه قرار گیرد تا در صورت مشکوک بودن به پزشک ارتوپدی ارجاع داده شود.

بغدادی گفت: در صورت تشخیص به موقع این مشکل به راحتی می توان آن را درمان کرد اما با افزایش سن درمان با مشکلاتی همراه خواهد بود لذا والدین باید توجه دارا باشند در صورت مشاهده ی تقارن اندام ها یا علائم دیگر به پزشک مراجعه کنند.

رئیس انجمن جراحان ارتوپدی اطفال خاطر نشان کرد: در برخی معاینات مشکلات لگن به وضوح قابل تشخیص است اما در برخی موارد به انجام سونوگرافی نیاز است بنابراین متخصصان اطفال باید به علائم و نشانه های این بیماری توجه بسیار دارا باشند.

.

منبع :