صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

چقدر پمفیگوئید حاملگی را می شناسید؟

نوعی بیماری تاولی است که در زمان بارداری ایجاد میشود نوعی بیماری تاولی است که در زمان بارداری ایجاد میشود. شروع آن عموما در اواسط تا اواخر حاملگی است ولی را در آکاایران ببینید

آکاایران: چقدر پمفیگوئید حاملگی را می شناسید؟

بارداری و نوزاد, روی خط خبرگزاری ها

نوعی بیماری تاولی است که در زمان بارداری ایجاد میشود

نوعی بیماری تاولی است که در زمان بارداری ایجاد میشود. شروع آن عموما در اواسط تا اواخر حاملگی است ولی گاهی بعد از زایمان اتفاق می افتد. این وضعیت با خارش شدید همراه با جوش, قرمز شدن, و ایجاد تاول های کهیری است که شکم و انتها های دست و پاها را گرفتارمی کند.
در این بیماری، تاولهای سفت و متعدد روی ساق دستها و تنه ایجاد میشوند که هر تاول تا 3 سانتی متر (1/4 1 اینچ) عرض دارد. همچنین در ابتدا ممکن است تاولها دارای خارش باشند.

درمان این ضایعات خارش دار عموما شامل آنتی هیستامینها و استروئید های موضعی است و در موارد شدید استروئید های خوراکی در نظر گرفته می شود. نمونه برداری کاملا به تشخیص این بیماری کمک می کند. این بیماری می تواند روی جنین اثر بگذارد. البته فقط با احتمال 5%…. که نهایتا اگر جنین هم گرفتار بشود در طی چند هفته فروکش می کند( ماکزیمم تا هفته سوم بعد از تولد علائم پوستی بچه از بین میرود)

پیشگیری ندارد.

.

منبع :