صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

بایدها و نبایدهای روزه داری در شیردهی

یک متخصص آسیب شناسی تاکید کرد: مادران شیرده می توانند برای افزایش شیر خود در دوران روزه داری در وعده افطار و سحر از عرق یا دم نوش رازیانه و گل گاو زبان و بابوبه و را در آکاایران ببینید

آکاایران: بایدها و نبایدهای روزه داری در شیردهی

بارداری و نوزاد, روی خط خبرگزاری ها

یک متخصص آسیب شناسی تاکید کرد: مادران شیرده می توانند برای افزایش شیر خود در دوران روزه داری در وعده افطار و سحر از عرق یا دم نوش رازیانه، گل گاو زبان، بابوبه و بادرنج بویه استفاده کنند تا عملکرد شیردهی آن ها افزایش یابد.

دکتر حسن اکبری در گفت وگو با خبرنگار سرویس سلامت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه علوم پزشکی تهران، با اشاره به اینکه روند روزه داری مادران شیرده در طب نوین و طب قدیم متفاوت است، گفت: طب نوین مبنی بر آن است که مادران شیرده در شش ماه اول شیردهی نباید روزه بگیرند؛ چراکه کودک وابسته به شیر مادر است و باید تنها از آن تغذیه کند. بنابراین روزه داری در این زمان باعث کاهش شیر مادر و گرسنه ماندن کودک می شود.

اکبری افزود: در صورتی که مادران شیرده، در تغذیه افطار و سحر خود نکات و توصیه های تغذیه ای طب سنتی اسلامی و ایرانی را رعایت کنند، روند شیردهی با روزه داری منافاتی ندارد.

این متخصص آسیب شناسی تاکید کرد: مادران شیرده می توانند برای افزایش تولید شیر در دوران روزه داری در وعده افطار و سحر از عرق یا دم نوش رازیانه، گل گاو زبان، بابوبه و بادرنج بویه استفاده کنند تا عملکرد شیردهی آن ها افزایش یابد.

.

منبع :