صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

مراقبت های پیش از بارداری ضروری است

یک کارشناس مامایی گفت: مراقبت های پیش از بارداری ضروری است. فریبا اسدی در گفت وگو با خبرنگار سرویس سلامت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه همدان و را در آکاایران ببینید

آکاایران: مراقبت های پیش از بارداری ضروری است

بارداری و نوزاد, روی خط خبرگزاری ها

یک کارشناس مامایی گفت: مراقبت های پیش از بارداری ضروری است.

فریبا اسدی در گفت وگو با خبرنگار سرویس سلامت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه همدان، اظهار کرد: پیش از اقدام به بارداری ضروری است هر خانم تحت نظر پزشک باشد و آزمایش های لازم را انجام دهد.

وی تصریح کرد: سه ماه قبل از بارداری ضروری است که فرد آزمایش های قندخون، ادرار، کم خونی، هپاتیت، سرخک، سرخجه و … را انجام دهد. همچنین در این مدت مصرف قرص اسیدفولیک تجویز می شود؛ چراکه خوردن این قرص از رشد جنین ناقص مانع می شود.

این کارشناس مامایی گفت: در صورت سالم بودن آزمایش ها به شخص اجازه باردار شدن داده می شود و در صورت وجود مشکل در آزمایش های انجام شده فرد باید تحت درمان قرار گیرد.

وی اظهار کرد: تزریق واکسن کزاز، هپاتیت و سرخجه ضروری است. همچنین انجام آزمایش پاپ اسمیر توصیه می شود؛ چراکه در صورت وجود عفونت ها، فرد دچار سقط جنین می شود.

اسدی افزود: در صورت وجود مشکلات قلبی به فرد اجازه بارداری داده نمی شود؛ چراکه بارداری بر خون رسانی شخص باردار اثر نامطلوب گذاشته و سلامت مادر را به خطر می اندازد.

این کارشناس در پایان توصیه کرد: انجام آزمایش ها و مراقبت های پیش از بارداری در مرحله اول از بوجود آمدن جنین ناقص جلوگیری کرده و مادران نیز در صورت داشتن بیماری خاص از آن مطلع شده و نسبت به درمان آن اقدام می کنند.

.

منبع :