صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

عوامل زایمان زودرس را بشناسید | عوارض زایمان زودرس

زایمان زودرس موجب به دنیا آمدن ناقص جنین می شود زایمان زودرس بدلایل مختلفی از جمله سو تغذیه رخ میدهد زایمان زودرس موجب ابتلای جنین به عوارض نوزادی خواهد شد را در آکاایران ببینید

آکاایران: به دنیا آمدن زودتر از موعد جنین زایمان زودرس نامیده می شود. همان طور که می دانید جنین باید به مدت ۳۷ هفته در رحم مادر باقی بماند تا به طور کامل رشد کند. زایمان زودرس و در هفته های کم تر از ۳۷ هفتگی جنین مانند این است که میوه ای نارس را از شاخه جدا کنیم. این میوه تا زمانی که روی شاخه است از مواد مغذی درخت مادر تغذیه کرده و در نهایت رسیده و کامل می شود اما در صورت جدا کردن آن به صورت نارس منبع تغذیه ای میوه را قطع کرده و شریاط پایدار برای ادامه رشد آن را ناپایدار می سازیم. تولد زودرس جنین نیز دقیقا مانند همین میوه نارس است. سلامت دات لایف در این مطلب عوامل زایمان زودرس را برشمرده است.

آکاایران: عوامل زایمان زودرس را بشناسید | عوارض زایمان زودرس

عوامل زایمان زودرس

نائیچی متخصص زنان و زایمان گفت : با اینکه زایمان های زودرس دارای علت های ناشناخته و نامعلومی است برخی موارد همچون مادران سیگاری ، وزن پایین در ماه های اولیه بارداری ، سوتغذیه ، سن کم یا بسیار زیاد مادر می تواند در بروز زایمان زودرس تاثیرگذار باشد.
نائیچی با اشاره به اینکه زایمان زودرس به زایمانی گفته می شود که جنین زودتر از ۳۷ هفته و مخصوصا در ۳۴ هفتگی به دنیا بیاید؛ افزود: نوزادان متولد شده دارای کلیه عوارض نوزادی همچون: مشکلات ریه ، خونریزی داخل مغزی ، نکروز روده ، عفونت های دوره نوزادی و زردی هستند که درمان این عارضه ها منجر به هزینه و همچنین خدمات بهداشتی می شود.
این متخصص زنان و زایمان ادامه داد : بهتر است که از زایمان زودرس جلوگیری کنیم. در غیر این صورت پزشک مجبور به انجان دادن عمل سزازین خواهد شد.
وی افزود :برای کاهش عوارض پیش آمده برای نوزادان متولد شده وجود مراکز فوق تخصصی ویژه نوزادان ( NICU ) می تواند در بهبود و کاهش عوارض نوزادی در زایمان زودرس تاثیر به سزایی داشته باشد.
نائیچی در پایان اذعان داشت: از مراقب های پس از تولد این نوزادان قرار گرفتن در محیط نید کپ ( NIDCAP ) است که شبیه به فضا و شرایط رحم مادر است که رشد مغزی و کامل شدن نوزاد را به دنبال دارد.
سلامت دات لایف به شما پیشنهاد می کند تا در ادامه مطلب فوق مطالب کاربردی و ضروری زیر را هم مطالعه کنید…

علایم هشدار در زمان بارداری

نشانه های رسیدن زمان زایمان را بشناسید

درد های کاذب زایمان

سلامت دات لایف راهنمای زندگی سالم

.

منبع : سلامت دات لایف