صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

پسر می خواهید یا دختر/نقش تغذیه در جنسیت جنین

پسر می خواهید یا دختر/نقش تغذیه در جنسیت جنین و را در آکاایران ببینید

آکاایران: پسر می خواهید یا دختر/نقش تغذیه در جنسیت جنین

آکاایران: بسیاری از مردم دوست دارند بتوانند جنسیت فرزندشان را از قبل مشخص کنند. در واقع این مساله از دیرباز، از آرزوهای بشر بوده و به دنبال راه حلی برای آن بوده است. تحقیقات انجام شده نوین ثابت کرده است تغییر در غلظت بعضی از املاح خون باعث کمک به تعیین جنسیت می شود.بر این اساس متخصصان تغذیه استفاده از غذاهای خاصی را توصیه می کنند.


● برای پسر شدن
مادرانی که تمایل به داشتن فرزند پسر دارند باید مصرف لبنیات را از رژیم غذایی خود حذف کنند و میوه جات و سبزیجات بیشتری مصرف کنند. همچنین مصرف گروه نان و غلات، انواع گوشت ها و میوه ها و حبوبات و دانه های روغنی، کره، مایونز، انواع ادویه جات، انواع شیرینی های فاقد شیر و انواع شربت ها بلامانع است. مواد غذایی غیرمجاز در رژیم غذایی جنین پسر شامل میگو و تخم مرغ و از گروه میوه ها و سبزیجات کرفس و اسفناج، لوبیای سبز، کاهوی سبز، بیسکویت، کاکائو و شکلات است.


● برای دختر شدن
حذف نمک در غذاها از نکات مهم در این رژیم است. از گروه میوه ها و سبزیجات مادر می تواند هویج، خیار، لوبیا سبز، سیب، ترب و سیب زمینی و پیاز مصرف کند ولی در مصرف انواع لبنیات هیچ گونه محدودیتی ندارد.موادغذایی غیر مجاز در این رژیم شامل نان سفید، ذرت، سبوس گندم، لوبیای خشک، عدس، زردآلو، موز، چغندر، گیلاس، خیار، تره، خرما، شاهی، اسفناج، نارنگی، خربزه و زیتون است.


قطعی نیست
نقش تغذیه در تعیین جنسیت تا حدود ۷۵ تا ۸۰ درصد به اثبات رسیده است و یک مساله قطعی و صددرصد نیست. رعایت رژیم غذایی فقط در مادر ضرورت دارد. این رژیم حتما باید زیر نظر پزشک و مراقبت های خاص و با مقادیر معین انجام شود و انجام خودسرانه آن به هیچ وجه توصیه نمی شود. زمان شروع رژیم غذایی برای تعیین جنسیت جنین حداقل دو ماه قبل از بارداری است.رعایت رژیم به مدت شش ماه مجاز است. در صورتی که در طی این مدت بارداری اتفاق نیفتد رعایت رژیم غذایی مذکور بیش از مدت شش ماه سبب ایجاد کمبود مواد مغذی خواهد شد.


گردآوری و تنظیم:گروه سلامت آکا ایران
.

منبع :