صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

خانم هایی که به سختی باردار می شوند

نتایج یک مطالعه جدید تایید کرد که استرس و فشارهای روانی باردار شدن را برای زنان مشکل می سازد. را در آکاایران ببینید

آکاایران: نتایج یک مطالعه جدید تایید کرد که استرس و فشارهای روانی باردار شدن را برای زنان مشکل می سازد.


 زنان و زایمانآکا ایران

آکاایران: خانم هایی که به سختی باردار می شوند
«کورتیزول» و «آلفا-آمیلاز» دو شاخص نشان دهنده سطح استرس هستند.  نتایج یک مطالعه جدید تایید کرد که استرس و فشارهای روانی باردار شدن را برای زنان مشکل می سازد.

در این مطالعه که نتایج آن در مجله Human Reproduction منتشر شده پزشکان به منظور درک این ارتباط 501 زوج را که قصد بچه دارشدن داشتند مورد بررسی قرار دادند. 

زنان در این مطالعه در طول دوره بارداری نیز تحت مطالعه بودند. همچنین میزان «کورتیزول» و «آلفا-آمیلاز» که دو شاخص نشان دهنده سطح استرس هستند با آزمایش روی بزاق زنان شرکت کننده در مطالعه اندازه گیری شد.

پزشکان در این مطالعه دریافتند از 80 درصد زنانی که تا پایان این مطالعه حضور داشتند 87 درصد در طول انجام مطالعه باردار شدند و در 13 درصد آنان بارداری اتفاق نیافتاد.

     پزشکان با بررسی فاکتورهای تاثیرگذار بر بارداری دریافتند در زنانی که بالاترین سطح آلفا-آمیلاز وجود داشته 29 درصد کاهش بارداری مشاهده شده و بیش از دو برابر احتمال دارد نازا شوند.   به گفته پزشکان این اولین بررسی برای نشان دادن ارتباط بین شاخص های استرس در بزاق و احتمال نازایی بوده است. 
منبع: آخرین خبر
.

منبع : atairan.com