صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

بیماری های ارثی با ازدواج فامیلی

بهتر است قبل از تصمیم به ازدواج فامیلی به متخصصین ژنتیک مراجعه کنید و از راهنمایی های آنان استفاده کنید تا دچار مشکلا را در آکاایران ببینید

آکاایران: بیماری های ارثی با ازدواج فامیلی

آکاایران: بهتر است قبل از تصمیم به ازدواج فامیلی به متخصصین ژنتیک مراجعه کنید و از راهنمایی های آنان استفاده کنید تا دچار مشکلات مختلف نشوید بیماری های میوپاتی با ضعف عضلانی و میاستنی از رایج ترین عارضه هایی هستند که در ازدواج های فامیلی به فرزندان به ارث میرسند و باعث مشکلات عدیده ای در این افراد می شوند .

هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از بالا بودن هزینه های بیماری های میوپاتی و میاستنی ارثی و عوارض ناشی از ازدواج های فامیلی خبر داد.
کیوان بصیری عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان  در حاشیه کنگره بیماری های میوپاتی و عصب عضله در بیمارستان شریعتی اظهار داشت: در این کنگره تازه های درمان و چالش های بیماری بررسی شد که خوشبختانه در بحث روش های تشخیصی کلینیکی بیماری “میاستنی گراویس” مشکلی در کشور عزیزمان به چشم نمی خورد.
وی ادامه داد: بیماری های میوپاتی با ضعف عضلانی نظیر ناتوانی در بالا رفتن از پله ها، بالا بردن دست ها، شانه کردن موها به همراه حرکت ظریف انگشتان دست همراه است.
وی از میوپاتی ارثی غیر قابل درمان و همچنین میوپاتی غیر ارثی درمان پذیر در کشور و نیز هزینه های بالای آزمایش ها و تحقیقات بیماری های میوپاتی و میاستنی ارثی در کشور خبر داد.
وی افزود: درمان بیماری های ژنتیک بسیار هزینه بر است و با توجه به بضاعت محدود برخی بیماران و تعاملات صورت گرفته مراکز تحقیقاتی ایران و خارج از کشور، برخی بیماران برای مطالعات بیشتر به طور رایگان به مراکز تحقیقاتی معرفی می شوند.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اضافه کرد: در کشور متخصصان ژنتیک دوره دیده وجود دارند اما موضوع تشخیص، روش های آزمایشگاهی، تجهیزات ژنتیک و زیرساخت های لازم بسیار هزینه بر است.
وی شیوع بیماری های میاستنی و میوپاتی در ازدواج های فامیلی را بیشتر از سایر گروه ها دانست و اظهار داشت: خوشبختانه امروزه برخلاف 40 سال گذشته که 70 درصد بیماری های میاستنی گراویس و میوپاتی غیر ارثی به مرگ ومیر می انجامید، شاهد درمان های موثری در این زمینه هستیم.
وی یادآور شد: درمان های نوین، ارتباط مستمر با پزشک معالج و بکارگیری صحیح دستورات پزشک و داروهای تجویز شده برای طول عمر و کیفیت زندگی این بیماران موثر است.
 باشگاه خبرنگاران جوان
.

منبع : hidoctor.ir