صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

توصیه های مهم به خانم های بارداری که کار میکنند

توصیه های بارداری و تغذیه مناسب در دوران بارداری و خوردن تنقلات در بارداری و خانم های باردار شاغل و خواب زنان باردار و ورزش در دوران بارداری و سیگار برای بارداری در نمناک را در آکاایران ببینید

آکاایران: توصیه هایی به خانم های باردار شاغل

در دوران باردای باید به ریتم بیولوژیک بدن احترام گذاشت. به مرور که جنین رشد می کند و شکم بزرگ تر می شود، خانم های باردار بیشتر احساس خستگی می کنند و ادامه دادن کار دشوار می شود. نباید فراموش کنیم اولویت، سلامت فرزند است. پس اگر شاغل و باردارید این نکته ها را در محیط کار مدنظر قرار دهید:

آکاایران: توصیه های مهم به خانم های بارداری که کار میکنند

زنان باردار شاغل و توصیه های بارداری

توصیه های بارداری به خانم های شاغل

در طول روز سه تا پنج وعده سالم بخورین: تنقلات مغذی مثل سبزیجات خام خرد شده، میوه، ماست، پنیر، جوانه ها، سویا، شیر و تخم مرغ ، مصرف کنین، چون این مواد غذایی برای زنان بارداری که کار میکنن عالین. البته خیلی مهمه که یک زن باردار در هر روز چهار وعده کلسیم مصرف کنه. مکمل های فولات و امگا 3 که توسط دکتر تجویز میشن هم برای حفظ سلامت جسم و ذهن مفید بوده و برای رشد مناسب کودک لازمن.


تنقلاتی سالم در محل کار داشته باشین: وقتی گرسنه میشین یا قند خونتون پایین میاد و حالت تهوع میگیرین، تنقلاتی مثل پاپ کورن، کره بادام زمینی، کراکر، پنیر، تخم مرغ پخته و میوه بخورین. درصورتی که مشکل تهوع و بیماری صبحگاهی جدی بشه، داروهایی وجود داره که پزشک براتون تجویز میکنه. همچنین یه زن باردار باید زیاد آب بخوره و دچار کم آبی نشه.


همه چیز رو برنامه ریزی کنین و منظم باشین:
میتونین با استفاده از یه دفترچه ، کارهایی که باید در محل کار و خونه انجام بدین رو یادداشت کنین. باید همه قرار ملاقات ها با پزشک و مسئولیت هایی که در محل کار دارین رو لیست کرده و همیشه همراه داشته باشین. یه جدول کاری تنظیم کرده و بهش متعهد بمونین و البته یادتون باشه که بیش از حد کار نکنین.


مصرف مکمل ها: باید مطمئن شین که به اندازه کافی از میوه ها و آبمیوه ها یا مکمل ها ، ویتامین C دریافت میکنین.


هر شب ده تا یازده ساعت بخوابین: یه خواب شبانه خوب برای اینکه مطمئن شین جریان خون نوزاد طبیعی است، ضروریه و به جلوگیری از تورم کمک میکنه.


ورزش متعادل:در محل کار کمی راه برین تا احتمال لخته شدن خون، واریسی شدن رگ ها و تورم در پاها و انگشتان کاهش پیدا کنه. از انجام کارهای سخت و بلند کردن اجسام و البته ورزش های سنگین خودداری کنین. همچنین یادتون باشه که شب به هنگام خواب پاها رو کمی بالاتر از بدن قرار بدین.


سیگار نکشین و از دود سیگار دور بمونین:سیگار کشیدن هم برای مادر و هم برای نوزاد مضره، قرار گرفتن در معرض دود سیگار میتونه باعث سقط جنین، تولد زودرس، وزن کم هنگام تولد و مرگ نوزاد بشه.


در طول انجام کار استراحت کنین: حتما جدول کاریتون رو طوری تنظیم کنین که در طول روز استراحت کنین و تحت فشار نباشین.

توصیه های مهم به خانم های بارداری که کار میکنند

51
منبع : نوین زی -/ح
.

منبع :