صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

از علت تا درمان پیکا در دوران بارداری

دوران بارداری و علل پیکا در زمان بارداری و خاک خوری و خوردن یخ در دوران بارداری و جلوگیری از آن را در نمناک بخوانید. را در آکاایران ببینید

آکاایران: پیکا در دوران بارداری

حقیقت آن است که میزان زیادی (حدود 68 درصد) از زنان باردار تغییر در تمایلات غذایی را به علت تغییرات هورمونی شان تجربه خواهند نمود. همچنین در طی بارداری به موازات نوسانات هورمونی ممکن است زنان دریابند که به بوهای برخی غذاهای خاص حساس شده اند و حتی برخی افراد به حالت تهوع می رسند. پیکا حالتی است که فرد متمایل به مصرف مواد غیر غذایی می گردد که از مرسوم ترین گزینه های غیر غذایی مصرفی و یا غیرمعمول می باشند که عبارتند از:تکه های یخ، صابون، نشاسته، خاک، مو و غیره. در کل موادی که معمولاً شامل پیکا می شوند عبارتند از:یخ، نشاسته، خاک و گل، کاغذ، کبریت سوخته، ذغال چوب، دوده، خاکستر سیگار، قرص های آنتی اسید، شیر منیزیم و غیره.

برخی بانوان باردار در این دوران علاقه مند به خوردن موادغذایی فاقد ارزش غذایی می شوند برخی به خوردن خاک و یا یخ گرایش پیدا می کنند . بهتر است بدانند این روش تغذیه برای جنین آن ها خطرساز خواهد بود بهتر است با اقدامات پیشگیرانه این عارضه را درمان کنند و در پی رفع این رفتارها بر آیند .
پیکا حالتی است که موادی که ارزش غذایی ندارند و یا ارزش غذایی آن ها کم است خورده می شوند. پیکا در زمان بارداری بیشتر نسبت به خاک می باشد. درست است که بیشتر زنان در زمان بارداری دچار هوس غذایی و یا ویار می شوند، ولی پیکا بیشتر در بچه ها یافت می شود و تقریبا 25 تا 30 درصد همه ی کودکان این حالت را دارند و در زنان باردار کمتر است. 

آکاایران: از علت تا درمان پیکا در دوران بارداری

بارداری و پیکا 

علل پیکا در زمان بارداری

علت این که در برخی از زنان در زمان بارداری پیکا ( خاک خوری) وجود دارد به خوبی مشخص نشده است. در ژورنال انجمن رژیم درمانی و تغذیه ی آمریکا بیان می شود که این حالت می تواند با کمبود آهن ارتباط داشته باشد.
برخی بر این عقیده اند که با انجام پیکا، بدن تلاش می کند تا برخی ویتامین ها و مواد معدنی را که در مصرف عادی غذایی کم هستند، جبران کند.
سایر مواد عبارتند از:

سنگ، زغال چوب، یخ، خمیر دندان، صابون، شن و ماسه و گچ، قهوه و جوش شیرین و خاکستر سیگار
خوردن موادی که ارزش غذایی ندارند، در زمان بارداری می تواند برای شما و جنینتان خطرناک باشد. این کار می تواند باعث کاهش مواد معدنی و ریزمغذی های بدن شما شود. 

بارداری و پیکا

نگران نشوید، این حالت غیر عادی نیست. برخی از مهم ترین کارها و اقدامات در این زمینه عبارتند از:
به پزشک خود این وضعیت را اطلاع دهید.
وضعیت آهن بدن و سایر ویتامین ها و مواد معدنی دریافتی را در این زمان بررسی کنید.
از مواد دیگری استفاده کنید مثل آدامس های فاقد شکر جویدنی

از علت تا درمان پیکا در دوران بارداری

51
منبع : سلامت نیوز/ی
.

منبع :