صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

روش های تست بارداری با پیاز در منزل

تست های بارداری خانگی قبل ازانجام آزمایش به دلیل سریع و آسان و دردسترس بودن آن ها میتواند روش خوب و مفیدی برای تشخیص بارداری باشد.در ادامه دو شیوه انجام تست با پیاز را آموزش خواهیم داد را در آکاایران ببینید

 

آکاایران: ممکن است که شما فکر کنید تنها چیزی که می‌شود از آن به عنوان تست حاملگی استفاده کرد فقط از طریق تست های منسوب به بیبی چک موجود در داروخانه ها و فروشگاه ها است. این دقیقا همان چیزی است که شما  اغلب به آن می اندیشید و فکر می کنید که  تنها راه حل فقط همین میباشد. شاید شما جزو آن گروه از خانم هایی باشید که بارها اسم تست بارداری خانگی به گوشتان خورده ویا جزو گروهی باشید که نخورده، جزو هر کدام از این گروه‌ها که باشید تفاوتی ندارد چون این مطلب شما را با تست بارداری خانگی بیشتر آشنا می کند و سبب می‌شود که بتوانید بفهمید چگونه میشود یک آزمایش خلاصه و بی دردسر را در منزل انجام دهید به خصوص در شرایط کرونایی حاضر، به دانستن آن نیاز دارید.
در گذشته مثل امروز امکانات در دسترس نبوده که خانمها بتوانند با خرید یک عدد بی بی چک یا این که به نزدیک ترین آزمایشگاه مراجعه کرده و با انجام یک آزمایش خون تشخیص بارداری، به راحتی از باردار بودن و یا نبودن خود زود آگاه شوند. تست خانگی بارداری زمانی که هنوز کیت های تست بارداری اختراع نشده بودند مورد استفاده قرار می گرفته است. در ادامه این مقاله از آکا, دو روش انجام تست بارداری با پیاز را به شما معرفی خواهیم کرد که حتما تعجب میکنید. با ما همراه باشید.

تست بارداری با پیاز:

روش اول تست بارداری با پیاز

- مرحله اول نخست ادرار اول صبح ( حالت ناشتا)را در یک ظرف استریل بریزید و مطمئن شوید که رنگ ادرار شفاف باشد.

- مرحله دوم توجه کنید که از  پیاز سفید استفاده کنید، پوست پیاز خشک شده را از پیاز جدا کنید و پوست را برش دهید و قدری پیاز را در نمونه ادرار بگذارید و پنج دقیقه بعد نتیجه را ببینید.

شیوه خواندن نشانه ها به شرح زیر میباشد:

در صورت بارداری رنگ ادرار روشن تر و روشن تر می گردد و رنگ های بنفش اطراف پیاز مشاهده میشود به همین علت است که گفته می‌شود از پیاز سفید استفاده کنید چرا که در این مرحله چنانچه از پیاز بنفش استفاده می‌کردید تشخیص هاله بنفش در اطراف پیاز بنفش دشوار می شد.

چنانچه با توجه بیشتری به نمونه  ادرار نگاه کنید به آسانی می توانید تغییر رنگ را تشخیص دهید. ولی اگر ادرار به رنگ کهربا باقی‌ ماند جواب آزمایش منفی می باشد.

روش دوم تست بارداری با پیاز

برای انجام تست بارداری با پیاز کافی است که شما یک تکه کوچک از پیاز را به خوبی شسته و موقع شب در درون واژن خود شیاف کنید. تفسیر نتایج تست بارداری با پیاز اینگونه انجام می شود که، صبح روز  بعد چنانچه بوی پیاز از دهان و بینی شخص استشمام نشد یعنی فرد باردار است و چنانچه این بو از دهان و بینی فرد استشمام گردید یعنی باردار نیست.

شیوه تست خانگی بارداری با پیاز شباهت خیلی زیادی به شیوه تست خانگی بارداری با سیر دارد. نکته بسیار مهم این است که چنانچه می خواهید از این شیوه ها استفاده کنید اشکالی ندارد ولی باید بدانید که تست خانگی بارداری با پیاز هیچ پایه و اساس علمی ندارد و سفارش می شود که در زودتر با کمک انجام آزمایش خون تشخیص بارداری، از باردار بودن و یا نبودنتان اطمینان پیدا کنید. بدیهی است که اگر دیگر علامت های بارداری مانند تهوع، خستگی، درد و تورم سینه ها و ... را در خود دیدید، احتمال باردار بودنتان زیاد می شود.

تذکر : قابل اطمینان ترین روش آزمایش خون بارداری است و بعد بی بی چک و این روش ها پایه و اساس علمی ندارد و تنها بر اساس اعتقادات و تجربیات گذشتگان است.