غذاهای مادرانه

بعضی از بچه‌ها دوست ندارند غذا را با قاشق بخورند. اصلا غذا خوردن را به خاطر همین که باید بنشینند یک جا و قاشق قاشق غذا بگذارند دهان‌شان دوست ندارند. این روش را امتحان کنید: غذا را شکل تنقلات دربیاورید! سیب‌زمینی سرخ کرده، گوشت‌های قلقلی، هویج‌های ترد سرخ شده یا سبزی‌هایی که سر چنگال‌های کوچک یا خلال دندان زده‌اید، ساندویچ‌های خیلی کوچک مرغ که لایش پنیر تست گذاشته‌اید و چیزهایی مثل این شاید خوش خوراک‌تر باشند. حتی برنج را هم می‌توانید کمی شفته‌تر بردارید و به شکل گلوله‌های کوچک دربیاورید و بگذارید تا مثل نقل بیندازد توی دهانش. من که امتحان کردم، جواب داد!

این‌جا قرار نیست فقط ما غذاهای‌مان را بنویسیم. از غذاهای ابداعی که برای بچه‌های‌تان درست کرده‌اید، برای‌مان بنویسید تا با نام خودتان چاپ شوند و مادرهای دیگر هم استفاده کنند.,کلک‌های مادرانه همراه با غذا! غذا,بازی,کودک,رشد و تکامل کودک ، خلاقیت کودک


بازی های مادرانه

بازی این دفعه ما یک بازی بی‌نظیر برای پرورش خلاقیت بچه‌هاست: بازی با هیچی! مهم نیست چه بازی‌ای قرار است بکنید؛ خاله‌بازی یا ماشین‌بازی، جنگ دو نفره یا اجرای سیرک! مهم این است که بازی را با هیچ وسیله‌ای انجام دهید. به جای این‌که وسایل آشپزی کوچک و گران برای دختر کوچولوی‌تان بخرید، بازی را با «تصور» آن وسایل انجام بدهید. این بازی را با بچه‌های دو ساله و بیشتر می‌توانید انجام بدهید. یک خانه تصور کنید، جای آشپزخانه و دستشویی و میز را تصور کنید، به مهمانی هم بروید (یا عروسک‌ها را مهمان کنید) و توی ظرف‌های الکی غذا بریزید و با قاشق‌های الکی بخورید و بگویید: وای! چقدر داغ بود! دست‌های‌تان را توی دستشویی الکی بشویید و با حوله الکی خشک کنید. تا می‌توانید جزئیات بیشتری را وارد بازی کنید. با هیچی مسابقه ماشین برگزار کنید و از هم سبقت بگیرید. صدای تشویق تماشاچیان الکی را که مثلا جایی نشسته‌اند دربیاورید و تا می‌توانید از کودک‌تان بخواهید بیشتر و بیشتر تصور کند. باور کنید تاثیر این بازی در پرورش خلاقیت کودک‌تان خیلی بیشتر از اسباب بازی‌های فکری است!

این‌جا قرار نیست فقط ما بازی‌های‌مان را بنویسیم. از بازی‌هایی که برای خانه و پارک و خیابان و ماشین با بچه‌های‌تان ساخته‌اید، برای‌مان بنویسید تا با نام خودتان چاپ شوند و مادرهای دیگر هم استفاده کنند.,کلک‌های مادرانه همراه با غذا! غذا,بازی,کودک,رشد و تکامل کودک ، خلاقیت کودک


کلک های مادرانه

مادرهایی که رانندگی می‌کنند، می‌دانند که نشستن با یک بچه در ماشین، وقتی قرار است مثلا حواست به رانندگی‌ات باشد، کار سختی است. باید از قبل خودت را آماده کرده باشی که حتی اگر بچه‌ات جیغ بنفش هم کشید، برنگردی و عقب را نگاه نکنی و فقط آرام بزنی بغل. برای همین است که داشتن یک سرگرمی در ماشین، احتمال سلامت هردوی‌تان (و البته سرنشینان ماشین‌های دور و برتان!) را بیشتر می‌کند.
  •  اگر کودک‌تان کوچک است، یک خوردنی می‌تواند کارش را راه بیندازد. دنبال چیزهایی باشید که خیلی دوست دارد و البته خوردن‌شان هم کمی طول می‌کشد. یک بسته مغز تخمه یا یک ظرف آجیل سالم یا کمی آبمیوه پیشنهاد خوبی است.
  •  اگر کمی بزرگ‌تر است، می‌توانید برایش آهنگ شعرهایی را که هر دو بلدید بگذارید و با هم شعر بخوانید.
  •  اگر سواد خواندن و نوشتن دارد، کتاب نقشه را بدهید دستش و بخواهید که مسیر را پیدا کند.
  •  چند ماژیک مخصوص نوشتن روی شیشه هم هرچند ممکن است منجر به کثیف شدن صندلی و در ماشین شود، اما پیشنهاد خوبی است.

این‌جا قرار نیست فقط ما کلک‌های مادرانه‌مان را برای شما لو بدهیم. شما هم از کلک‌های خلاقانه‌تان بنویسید و اگر دوست دارید خاطره آن را برای‌مان تعریف کنید تا به نام خودتان آن را منتشر کنیم و مادرهای دیگری هم از آن استفاده کنند.

اختصاصی مجله اینترنتی برترین ها Bartarinha.ir