معمولا چیزهایی که با کاموا و میل می‌بافید برای زمستان مناسب‌اند. شال و کله و دستکش و لباس بافتنی فقط چند ماه سرد از سال قابل استفاده‌اند. الان هم تابستان است و شاید بافتن این چیزها، که تا چند ماه آینده قابل استفاده نیستند برایتان زیاد جذاب نباشد. به همین خاطر بافتن این کوله‌پشتی زیبا را به شما پیشنهاد می‌کنم. این کوله برای کلاس‌های تابستانی بچه‌ها مناسب است. چون معمولا چیز زیادی همراه نمی‌برند. آن را در تمام سال می‌توانید استفاده کنید و با سلیقه خودتان می‌توانید رنگ‌های آن را تغییر دهید و زیباترش کنید.,همیشه پشت بچه هایتان باشید! کوله پشتی,کار دستی,کودکان,رشد و تکامل کودک ، خلاقیت کودک


وسایل مورد نیاز:
  •   کاموای کتان سرمه‌ای: 200 گرم
  •   کاموای کتان سبز: 100 گرم
  •   میل بافتنی: یک جفت 5/5 میلی‌متری
  •   سنجاق قفلی: یک عدد
  •   سوزن برای دوختن درزها: یک عدد
  •   اندازه نهایی 23×23 سانتی‌متر
نکته1: برای بافتن این کوله‌پشتی باید نخ را دولا کنید.
نکته2: تمام راه‌ها را از زیر ببافید.

شروع: نخ سرمه‌ای را دولا کنید. (هم زمان از دو کاموا استفاده کنید) 36دانه سر بیندازید. راه اول و بقیه راه‌ها را از زیر ببافید تا زمانی که 45 سانتی‌متر شود.

برای بافتن بالای کوله‌پشتی 10 دانه اول را کور کنید. یک دانه روی میلی که دست راست شماست باقی می‌ماند. 15 دانه بعد را از زیر ببافید. (16 دانه بافته شده) 10 دانه باقی مانده را کور کنید و برگردید.

راه بعد (یک سنجاق قفلی در ابتدای این راه وصل کنید تا روی کار مشخص باشد): نخ سبز را وصل کنید و این راه را از زیر ببافید. این 16 دانه را 10 سانتی‌متر از رو ببافید، به طوری‌که راه آخر روی کار باشد.

راه بعد: 2 دانه را با هم از زیر ببافید. بقیه دانه‌ها را از زیر ببافید. 2 دانه آخر را با هم از زیر ببافید.
*راه بعد: تمام دانه‌ها را از زیر ببافید.
راه بعد: 2 دانه را با هم از زیر ببافید. بقیه دانه‌ها را از زیر ببافید. 2 دانه آخر را با هم از زیر ببافید.**
یک بار دیگر از * تا ** را ببافید. باید 10 دانه داشته باشید.
راه بعد: تمام دانه‌ها را کور کنید. نخ را بچینید.
پایان کار: در حالی‌که روی کار به سمت شماست، کوله‌پشتی را از طول تا کنید و درزهای دو طرف را در حالی‌که پشت کار مشخص شده بدوزید. حالا روی کار را بیرون بیاورید.

,همیشه پشت بچه هایتان باشید! کوله پشتی,کار دستی,کودکان,رشد و تکامل کودک ، خلاقیت کودک


درست کردن بند کوله‌پشتی:

6 نخ سرمه‌ای و 6 نخ سبز که طول هر کدام 180 سانتی‌متر باشد، بچینید و کنار یکدیگر قرار دهید. یک سر این 12 رشته را یک گره محکم بزنید و آنها را به 3 دسته چهارتایی تقسیم کنید و مانند گیس ببافید. حالا با توجه به الگویی که در صفحه مقابل می‌بینید و با توجه به شماره‌گذاری‌ها، رشته نخ بافته شده را از محل‌های شماره‌گذاری شده رد کنید تا کار تکمیل شود. در آخر، انتهای رشته بافته شده را یک گره محکم بزنید. چه آسان و چه کاربردی! لذت ببرید!