اگر تصمیم به خرید پستانک و شیشه شیر برای فرزندتان دارد بهتر است این نکات مهم را به خاطر بسپارید.

در صورتی که شما تمام مدت برای تغذیه کودک با سینه خود حاضر نباشید، حتما نیاز به شیشه شیر دارید. اینکه کودک فقط شیر مادر بخورد یا شیر خشک، بستگی به شما دارد و اینکه نهایتا کدام را استفاده کنید بسیار بستگی به کودک شما نیز دارد. در مطلب پیش درباره ویژگی های شیشه شیر صحبت کردیم در ادامه به موارد دیگر اشاره می کنیم:

میزان جریان سرپستانک. سرپستانک های جریان های مختلفی بر اساس سن کودک شما دارند. بسته بندی را چک کنید تا مطمئن شوید که سر پستانک درست را انتخاب کرده اید.

ملاحظات سنی
سرپستان ایده آل برای کودک شما نوعا بر اساس سن او تعیین می شود(بعضی پزشکان تغذیه با سینه مادر را ترجیح می دهند). اندازه سر پستانک برای کودک مهم است اما میزان جریان خروجی نیز فاکتور مهمی است. شما می توانید سرپستانک های مختلفی را برای مراحل مختلف خریداری کنید یا سرپستانکهایی را پیدا کنید که بر اساس نیازتان تطابق پیدا می کنند.

نکات لازم برای استفاده
شیر باید چکه کند نه اینکه بریزد. اگر شیر با جریان ثابت بیرون می آید, زمان آن رسیده که سرپستانک را عوض کنید.

هیچ وقت شیر یا شیر خشک را در ماکروویو قرار ندهید. بعد از گرم کردن شیر, از بخش داخلی مچ استفاده کنید تا مطمئن شوید که دمای آن مناسب است- نوعا دمای اتاق کافی است نباید زیاد داغ باشد.

نوزادان نیاز دارند که شیشه شیر های آنها استریل باشد اما در بعضی موارد شما می توانید شروع به شستن شیشه ها در ماشین ظرف شویی نمایید. بعضی افراد تنها برای یک ماه شیشه را استریل می کنند در حالیکه دیگران برای دو سال استریل می کنند. با پزشک خود مشورت کنید تا نظر تخصصی درباره زمانی که باید شیشه شیر را عوض کنید به دست آورید.

وسایل فرعی مورد نیاز
شیشه شور. این آیتم ضروری برای تمیز نگه داشتن شیشه شیر است.

حمل کننده شیشه شیر عایق شده. شیر را در دمای مطلوب زمانی که بیرون هستید نگه می دارد. این حمل کننده ها تک بسته ای تا چهار بسته ای هستند.

گرم کننده های شیشه شیر. یک وسیله فرعی آشپزخانه که کمک می کند مطمئن شوید که شیر را در دمای عالی برای کودک خود آماده می کنید.

استریل کننده های شیشه شیر. از آنجایی که شیشه شیر های نوزادان باید همیشه استریل باشد، استریل کننده شیشه شیر یک ابزار مفید است و جایگزین آسانی برای جوشاندن آب با گاز است.

نگهدارنده شیشه شیر. نگهدارنده شیشه شیر خوب یا درخت شیشه شیر می تواند به شما در خشک کردن و نگه داشتن شیشه شیر ها به صورت آسان مابین تغذیه ها کمک کند.

راهنمایی کلی
با گزینه هایی شروع کنید که با سبک زندگی و فلسفه زندگی شما تناسب داشته باشد اما انعطاف پذیر باشد و ترکیب های سر شیشه و شیشه شیر مختلف را امتحان کنیید. هیچ دلیلی برای اجبار چیزی که موثر نیست وجود ندارد. در انتها, گزینه مورد نظر شما گزینه ای است که کودک شما بیش از همه آنرا می پذیرد. مسئله مهم دیگری که باید در ذهن داشته باشید: هیچ چیز بیش از شیشه شیری که نشتی دارد اعصاب را خرد نمی کند بنابراین مطمئن شوید که بندی که انتخاب می کنید به خوبی شیشه شیر را مهر و موم می کند.

نسخه

منبع : hidoctor.ir