1. آکاایران:  

    آکاایران: تقویت هوش و افزایش قوای ذهنی کودک

 برای افزایش و تقویت رشد کودک از برخی روش های موثر می توانید کمک بگیرید به این مظور بهتر است روابط خود با فرزندتان تجدید نظر کنید و توانایی های اجتماعی وی را بالاببرید برای تقویت سلامت روحی وی تلاش کنید تا بتوانید به بالابردن قوای ذهنی وی کمک بیشتری کنید.توصیه ها و راهکارهای موثر در این زمینه را در ادامه مطلب برایتان آورده ایم.

کودکانی که از بدو تولد در کنار هر دو والد (پدر و مادر) بزرگ شوند در مقایسه با کودکان تک والد افراد باهوش تری هستند. دکتر حامد زنبقی، روانشناس با اعلام این خبر گفت: حضور پدر و مادر به ویژه در سال های نخست زندگی کودک موجب رشد بهتر سلول های مغزی می شود و این موضوع افزایش بهره هوشی کودک را به دنبال دارد. در واقع این کودکان در دوران بزرگسالی هم  کمتر تحت تأثیر تنش و استرس قرار می گیرند.

دکتر زنبقی ادامه داد: والدین نباید فراموش کنند کانون خانواده عامل مهمی در رشد ذهنی و سلامت روانی افراد محسوب می شود و حتی جر و بحث کردن والدین در خانه روی عملکرد مغزی نوزادشان هم تاثیر منفی می گذارد چرا که انعطاف پذیری مغز نوزادان بسیار زیاد است و وجود بحران در خانه تاثیرات منفی زیادی روی رشد مغز دارد و به بروز استرس در دوران بزرگسالی منجر می شود. در حالی که رابطه خوب والدین با هم موجب افزایش هوش کودک خواهد شد.

این روانشناس تاکید کرد: حضور هر دو والد در کنار کودک اثرات متفاوتی روی دو جنس دارد به طوری که در پسران به تولید سلول های بیشتر مغزی در بخش خاکستری و افزایش حافظه و توانایی یادگیری آنها منجر می شود و در دختران موجب تولید سلول های بیشتر مغزی در ماده سفید مغز و افزایش هماهنگی و توانایی های اجتماعی خواهد شد.

نی نی بان

منبع :