آکاایران: در هر فصلی از سال سفرهای هوایی برپا هستند،ولی در این سفرها بیشتر در فصل تابستان میتوان کودکان را در هواپیما مشاهده کرد.سفر هوایی برای کودکان نکات خاص خودش را دارد که هر والدینی باید آن را بدانند تا کودک شان را بهتر همیاری کنند.در ادامه شما را با نکاتی در خصوص سفر هوایی با کودکان آشنا مینماییم.

تعطیلات تابستان برای خیلی از خانواده ها فرصت خوبی است تا بار سفر ببندند و برای تنوع هم که شده، چند روزی از شهر و خانه شان دور شوند، کمی استراحت کنند و اولین روزهای فصل بهار را با گردش و تفریحات مختلف پر کنند.

دسته ای از افراد مسافرت هوایی را راحت ترین شیوه می دانند اما به هر حال در این سفر هم خوب است نکاتی را در نظر داشته باشید تا آسایش شما و کودک تان به بهترین شیوه ممکن فراهم شود.هنگام خرید بلیت ترجیحا ساعت پرواز را طوری در نظر بگیرید که با وقت خواب کودک هماهنگ باشد.

اجازه ندهید که کودک در فرودگاه نوشابه، کاکائو یا چای بخورد چون بی خوابی سراغش می آید و برنامه ریزی شما را بر هم می ریزد.
مقداری خوردنی و نوشیدنی مورد علاقه کودک تان را به همراه داشته باشید. این غذا می تواند شامل یک ساندویچ کوچک باشد.   مهمانداران معمولا غذاهایی برای شما سرو می کنند ولی ممکن است کودک آن را دوست نداشته یا غذا کیفیت مناسبی نداشته باشد.

یک ساک دستی با خودتان داخل هواپیما ببرید و یک دست لباس اضافی به همراه تعدادی از سرگرمی های مورد علاقه کودک را داخل آن بگذارید.

اگر کودک از صندلی بلند شد تا کمی در بین ردیف صندلی هواپیما راه برود با چشم او را تعقیب کنید و در صورت لزوم خودتان هم بلند شوید. او را به مهمانداران نسپارید چون هیچ کس به اندازه خودتان نمی تواند مراقب کودک باشد.

منبع :