آکاایران: خطر درد پا در کودکان و جدی نگرفتن بسیار از والدین

 

بسیاری از والدین از خطر درد پا در کودکان به راحتی می گذرند و آن را جدی نمی گیرند.

 

هنگامیکه درد در مفاصل متمرکز باشد، یا با یک جراحت همراه باشد ، یا با نشانه ها و علایم دیگری مانند تورم، قرمزی، حساسیت، تب، لنگیدن، دانه های پوستی، بی اشتهایی، ضعف و خستگی همراه شود.حتما به پزشک مراجعه کنید.

 

متخصصان اطفال به والدین هشدار می دهند که پا درد را در کودکان خود جدی بگیرند.

 

پزشکان به والدین توصیه می کنند که درد پای کودکان خود را تنها نشانه ای از رشد استخوان ها قلمداد نکنند و آن را هشداری برای ابتلا به بیماری های استخوانی و یا خطر بروز مشکلات مرتبط با زانو در آینده در نظر بگیرند.

درد پا در کودکان را حتما جدی بگیریددرد پا در کودکان را حتما جدی بگیرید

درد پا در کودکان

 

پزشکان معتقدند گاهی اوقات درد پا از سن سه سالگی به بعد در کودک و اغلب به هنگام شب بروز می کند که اغلب والدین آن را درد ناشی از رشد استخوان بندی پاها به حساب می آورند اما توجه به این نکته ضروری است که این وضعیت نباید برای مدت زمان طولانی مورد غفلت قرار گیرد زیرا می تواند زنگ خطری برای ابتلای کودک به التهابات مفصلی در آینده باشد.

 

به گفته پزشکان، آرتریت روماتوئید اطفال (JVA) از جمله بیماری هایی است که در سنین پایین در میان کودکان شایع است و چندین مفصل را درگیر می کند. این بیماری باعث می شود مفاصل دچار التهاب و درد شوند هرچند علت دقیق این عارضه هنوز مشخص نیست.

 

به نقل از خلیج تایمز، برخی از متخصصان براین باورند که در بدنِ تعدادی از کودکان ژن هایی وجود دارند که آنان را در برابر ابتلا به این بیماری آسیب پذیر می سازند. همچنین سبک زندگی بی تحرک، چاقی و رژیم غذایی ناسالم روند از بین رفتن مفاصل را تسریع می کند.

 

.

منبع : taknaz.ir