آکاایران: شنا یک رشته مدال آور و المپیکی است، اما در کشور ما بیشتر به عنوان یک ورزش اوقات فراغتی به این رشته نگاه می شود، ضمن اینکه جنبه لوکس بودن آن نیز موجب شده تا برخی استخرها برای آموزش نوزادان 6 ماهه تبلیغ کنند. در برخی از مناطق شهری اصفهان شاهد برخی از تبلیغات هستیم که در […]

آکاایران: آموزش شنا برای نوزادان 6 ماهه؛ تبلیغ یا واقعیت؟

در برخی از مناطق شهری اصفهان شاهد برخی از تبلیغات هستیم که در این تبلیغات ادعا شده برای نوزادان 6 ماه به بالا نیز برنامه آموزشی در نظر گرفته شده است.

با این حال دبیر هیئت شنای استان اصفهان معتقد است برای نوزاد 6 ماهه بحث آموزش شنا وجود ندارد.
مسعود جابرزاده آموزش شنا برای نوزادان را در کشورهای دیگر نیز مرسوم می داند، اما تاکید دارد که استفاده از آب برای نوزادان شرایط خاصی دارد.

وی با بیان اینکه در جریان بحث تبلیغات شنا برای نوزادان 6 ماه نیست، تصریح کرد: استفاده از استخر برای نوزادان شرایط خاصی دارد، یعنی باید تمیزی آب استخر و تجربه مربی مورد توجه قرار گیرد و خانواده ها باید در این زمینه دقت لازم را داشته باشند.

دبیر هیئت شنای استان اصفهان در مورد بحث نظارتی بر فعالیت آموزشی شنا در استخرهای سطح شهر یادآور شد: توان هیئت برای نظارت بر فعالیت استخرها محدود است اما خانواده ها باید توجه کافی را در این زمینه داشته باشند.

جام نیوز

مطالب مرتبط:

درباره شنای کودکان بیشتر بدانیم!

ترس از آب در کودکان

تاثیر شنا درسلامت کودکان

.

منبع :