آکاایران:  د ر حالی که بر اساس نظر متخصصان تغذیه، فقط ژلاتین به تنهایی می تواند د ر تحکیم استخوان و غضروف سازی و ویتامین های مورد نیاز بد ن موثر و برای سلامت پوست و مو و سایر بافت های بد ن مفید باشد اما این د لیل قابل قبولی نیست که انواع و اقسام ژله ها و پاستیل ها را به صرف اینکه خاصیت […]

 د ر حالی که بر اساس نظر متخصصان تغذیه، فقط ژلاتین به تنهایی می تواند د ر تحکیم استخوان و غضروف سازی و ویتامین های مورد نیاز بد ن موثر و برای سلامت پوست و مو و سایر بافت های بد ن مفید باشد اما این د لیل قابل قبولی نیست که انواع و اقسام ژله ها و پاستیل ها را به صرف اینکه خاصیت ژلاتینی د ارند ، جایگزین مواد مورد نیاز بد ن کود کان کنیم.

امروزه د ر کنار انواع و اقسام تنقلات و خوراکی هایی که د ر فروشگاه ها و مغازه ها به چشم می خورد ، پاستیل یکی از جذاب ترین آنها محسوب می شود . این خوراکی نرم و چسبند ه که د ر اشکال مختلف و با رنگ های گوناگون تهیه می شود برای بچه ها بسیار د لچسب و پر طرفد ار است. البته طبق باور عموم، خوراکی های ژله ای باعث ترمیم مواد از د ست رفته مفاصل شد ه و از پوکی استخوان جلوگیری می کند .

راه های تشخیص بارداری بدون تست

هزاران خانم در حال حاضر شک دارند که باردار هستند یا نه. خیلی از آنها گیج و سردرگم هستند چون تخمک گذاری شان دچار تاخیر شده اما از طرفی نمی توانند به طور قطع تشخیص دهند باردار هستند.

همه سوالات مادران درباره شیردهی

شیر مادر بهترین غذا برای هر نوزاد است، این را همه مادران می دانند. ولی اینکه چطور، چه وقت و چه مقدار باید به نوزاد شیر داد، چطور باید شیر مادر را برای مصرف در طول روز نگهداری کرد و ده ها سوال دیگر، پرسش هایی است که مادران جوان همه، کم و بیش با آنها روبه رو هستند.

 پیشگیری از بارداری و تغذیه

در این مطلب از راهنمای پیشگیری از بارداری گفته شده داروهایی که برای پیشگیری از بارداری استفاده می شود می تواند جذب و استفاده از مواد مغذی بدن را تحت تاثیر قرار دهد. اگر شما از قرص های ضد بارداری یا HRT استفاده می کنید باید مطمئن شوید که به اندازه کافی مواد مغذی دریافت می کنید. مهم است که عوارض جانبی بالقوه این داروها را بدانید و با تغذیه سالم این عوارض را به حداقل برسانید.

راه های کاهش استرس در کودک

آیا فکر میکنید بعد از یک روز سخت و پراسترس کاری بازی با کودک دلبندتان شما را آرام می کند؟ دست نگهدارید! شاید کودک خودش دچار استرس باشد. واقعیت این است که استرس بخش جدایی ناپذیر زندگی امروز ماست. استرس بیش از حد می تواند به دیابت، آسم، افسردگی، اضطراب، ورم مفاصل، فشار خون بالا، مشکلات قلبی منجر شود. اگر متوجه تغییرات رفتاری ناگهانی در کودک تان شدید، تغییراتی مانند مشکل در یادگیری و خیس کردن رختخواب می تواند علامت استرس در کودک نوپا باشد.

نی نی بان

مطالب مرتبط:

آیا قد بلند شدن با پاستیل حقیقت دارد؟

بالاخره پاستیل سالم است یا مضر؟

پاستیل خورها بخوانند!

.

منبع :