آکاایران: امن ترین حالت برای خواب نوزادان بر اساس تحقیقات جدید آکادمی بیماریهای کودکان آمریکا، خطرناک ترین مکان برای خواباندن نوزاد، روی کاناپه است. از بین ۹۰۰۰ مورد مرگ کودکان که در زمان خواب اتفاق افتاده است، ۱۳% آنها مربوط به خوابیدن کودک روی مبل و کاناپه بوده است. این تحقیقات نشان میدهد که در اکثر […]

امن ترین حالت برای خواب نوزادان

بر اساس تحقیقات جدید آکادمی بیماریهای کودکان آمریکا، خطرناک ترین مکان برای خواباندن نوزاد، روی کاناپه است. از بین ۹۰۰۰ مورد مرگ کودکان که در زمان خواب اتفاق افتاده است، ۱۳% آنها مربوط به خوابیدن کودک روی مبل و کاناپه بوده است.

این تحقیقات نشان میدهد که در اکثر حوادث منجر به مرگ کودک که روی کاناپه اتفاق افتاده است، یا کودک با شخص دیگری تواما روی کاناپه خوابیده بوده است، یا به روی شکم یا پهلو خوابیده بوده است.

امن ترین حالت برای خواب کودکان، خوابیدن به پشت است. تحقیق اخیر نشان میدهد که حتی برای یک چرت کوتاه، کاناپه خطرناک ترین مکان است.
 
برای حفظ ایمنی کودک خود به نکات زیر توجه کنید:

– کودک بهتر است با پستانک چرت بزند یا بخوابد.

– وسایل نرم مانند ضربه گیر، متکا، کوسن و پتوهای اضافی را از داخل تخت کودک خارج کنید.

– زیر کودک باید سفت ، صاف و بدون حرکت باشد. بنابراین تخت هایی که تشت آنها از آب پر میشود هرگز برای خواب کودک مناسب نیستند.

– همواره کودک خود را در هنگام چرت های روزانه یا خواب شب، به پشت بخوابانید. اما اگر کودک شما آنقدر بزرگ شده که خودش بچرخد به روی شکم، نگرانی لازم نیست. چون کودک دیگر می تواند موقعیت خود را تنظیم کند.

– کودک باید تخت خواب مخصوص کودک یا در سبد کودک بخوابد. امن ترین جا برای خواب کودک در داخل تخت محافظ دار خودش است. و بهتر است تخت را در اتاق خواب خودتان قرار دهید تا در صورت گریه کودک، سریع به کنارش بروید.

نی نی بان

مطالب مرتبط:

خواب طبیعی کودک چقدر است

چگونه خواب نوزاد را تنظیم کنیم؟

اصول ایمنی لازم وضروری برای اتاق خواب کودک

.

منبع :