آکاایران: تاثیر ورزش بر کودک محققان 45 کودک با وزن طبیعی 7 تا 11 ساله را مورد مطالعه قرار دادند. 24 نفر از این کودکان فعال و بقیه فعال نبودند. منظور از فعال کودکی بود که بیش از یک ساعت در هفته در فعالیت هایی مثل شنا، ژیمناستیک، فوتبال یا رقص شرکت می کرد. این مطالعه جز این، […]

تاثیر ورزش بر کودک

محققان 45 کودک با وزن طبیعی 7 تا 11 ساله را مورد مطالعه قرار دادند. 24 نفر از این کودکان فعال و بقیه فعال نبودند. منظور از فعال کودکی بود که بیش از یک ساعت در هفته در فعالیت هایی مثل شنا، ژیمناستیک، فوتبال یا رقص شرکت می کرد.

این مطالعه جز این، شامل 45 کودک با اضافه وزن و غیرفعال بود.

همان طور که انتظار می رفت، کودکان فعال با وزن طبیعی، چربی کمتر و ضربان قلبِ استراحت پایین تری نسبت به کودکان غیرفعال و دارای اضافه وزن داشتند. اما محققان جز این دریافتند که کودکان فعال با وزن نرمال در تست های مهارت های فکری مثل برنامه ریزی و توجه هم عملکرد بهتری داشتند.
یافته ها اخیراً به صورت آنلاین در ژورنال علم ورزش اطفال منتشر شد.

اگرچه این مطالعه پیوندی را بین فعالیت جسمانی و مهارت های ذهنی کودکان پیدا کرد، یک رابطه علت و معلولی را بین این دو نیافت.

کترین دیویس، مؤلف مطالعه و روان شناس سلامت بالینی در کالج پزشکی جورجیا، در یک نشست خبری گفت: «فعالیت، تفاوتی را بین کودکان با وزن نرمال ایجاد کرد. این تأییدکننده آن است که فعالیت فیزیکی تغییری در عملکرد مغز ایجاد می کند. خبر خوب آنست که با کمک خانواده ها و مدرسه، کودکان می توانند میزان فعالیت جسمانی شان را افزایش دهند. اگر کودکان مقداری از کالری های خالی رژیم غذایی شان را کم کرده و میزان فعالیت جسمانی را زیاد کنند، ممکن است به وزن نرمال خود برسند.»

دکترسلام

مطالب مرتبط:

چه نوع ورزشی برای کودکان مناسب است

ورزش های تخصصی برای کودکان زیر 6 سال خوب یا بد

ورزش های تاثیرگذار روی قد کودکان کدام هستند؟

.

منبع :