آکاایران: دکتر جعفریان متخصص تغذیه گفت: پرتقال، کیوی، توت فرنگی از میوه های دارای علائم آلرژیک هستند و خربزه، موز و طالبی هم می توانند علائم آلرژیک را به صورت خفیف در کودکان ایجاد کنند و کودک ممکن است با خوردن هر یک از این میوه ها از خود واکنش و آلرژی نشان دهد.وی ادامه داد: این موضوع به […]

دکتر جعفریان متخصص تغذیه گفت: پرتقال، کیوی، توت فرنگی از میوه های دارای علائم آلرژیک هستند و خربزه، موز و طالبی هم می توانند علائم آلرژیک را به صورت خفیف در کودکان ایجاد کنند و کودک ممکن است با خوردن هر یک از این میوه ها از خود واکنش و آلرژی نشان دهد.
وی ادامه داد: این موضوع به سیستم ایمنی کودک مرتبط می شود و به همین دلیل هرچه سیستم ایمنی بدن کودک ضعیف تر باشد، ممکن است به میوه آلرژی بیشتری نشان دهد.
جعفریان در خصوص علائم آلرژیک عنوان کرد: نشانه ها از حالت خفیف تا شدید در فرد متغییر است و ممکن است به صورت التهاب، تغییر رنگ در گونه و پوست، آبریزش بینی، چشم و حتی مشکلات تنفسی و شوک در موقعیت حاد و شدیدتر باشد.
این متخصص تغذیه در پایان خاطرنشان کرد: والدین باید به موضوع آلرژیک بودن میوه در کودکان دقت کنند تا هنگامی که یک نوع از میوه را برای نخستین بار به کودکشان می دهند، از این مشکل پیشگیری کنند.
همچنین کیوی، پرتقال و توت فرنگی نباید به کودکان زیر یک سال داده شود، چون علائم آلرژیک آن ها بسیار بالا است. برای کودکان زیر 6 ماه هم مصرف میوه ممنوع است و پس از آن در هر ماه میوه ای خاص در برنامه غذایی باید گنجانده شود.

جام جم

مطالب مرتبط :

مواد غذایی حساسیت زا برای کودکان زیر یکسال!

چشاندن غذا به کودکان زیر یک سال ممنوع

مصرف این ماده غذایی در کودکان زیر یک سال ممنوع

.

منبع :