آکاایران: مجتبی کاشانی روانشناس  عمومی اظهار داشت: ناخن جویدن کودک یکی از مشکلات بزرگ والدین بوده که راه های بسیاری از جمله دارو زدن به انگشت کودک خود را امتحان کرده ولی با در نظر داشتن چند نکته می توان این عادت را برای همیشه از او دور کرد. وی تصریح کرد: دلخوری، اضطراب، دلواپسی، کسب آرامش و خجالتی […]

مجتبی کاشانی روانشناس  عمومی اظهار داشت: ناخن جویدن کودک یکی از مشکلات بزرگ والدین بوده که راه های بسیاری از جمله دارو زدن به انگشت کودک خود را امتحان کرده ولی با در نظر داشتن چند نکته می توان این عادت را برای همیشه از او دور کرد.
 
وی تصریح کرد: دلخوری، اضطراب، دلواپسی، کسب آرامش و خجالتی بودن از مهمترین دلایل ناخن جویدن کودک بوده که به علت عوامل بسیاری از جمله رفتار نادرست والدین با او می تواند ایجاد شود.
 
کاشانی افزود: کاهش توقعات نا به جا و اجازه کودکی کردن به او، مقایسه نازیبایی میان ناخن انگشت جویده شده با بقیه انگشتان ، کاهش سخت گیری والدین نسبت به وی، کوتاه نگه داشتن ناخن انگشت و تنها نگذاشتن وی به طور طولانی مدت از جمله راهکارهای کاهش این مشکل است.
 
این روانشناس در پایان تاکید کرد: در نظر گرفتن تشویق برای کودک و پرهیز از تنبیه او می تواند نقش بسیار موثری در کاهش این رفتار داشته باشد.

باشگاه خبرنگاران جوان

مطالب مرتبط :

جویدن ناخن و یک راه حل تازه

علل ناخن جویدن کودکان و راهکارهای درمان آن

درمان ناخن جویدن در کودکان!

.

منبع :