آکاایران: معمولاً پزشکان مصرف داروهایی مثل استامینوفن را برای درد کودک توصیه می کنند، اما دقت داشته باشید که هیچ گاه به شیرخواران زیر سه ماه فاقد تجویز پزشک هیچ دارویی ندهید. در مورد نوزادان شش ماهه، می توانید با نظر پزشک مسکن دیگری استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که این داروها می توانند معده […]

آکاایران: درد دندان نوزاد، مسکن بدهم؟

به خاطر داشته باشید که این داروها می توانند معده را تحریک کنند و مشکلاتی را به وجود آورد؛ مثل بالا آوردن غذا و شیری که نوزاد خورده است. آسپرین یکی دیگر از مسکن هاست، اما نباید کودکان، نوجوانان و جوانان زیر ۱۹ سال به طور سرخود از آن استفاده کنند.

 آسپیرین را به کودک خود ندهید و آن را روی لثه اش نمالید، چرا که ممکن است باعث بروز یک بیماری خطرناک (سندرم ری) شود و زندگی اش را تهدید کند.

برخی روش های درمانی خانگی تاثیر زیادی در کاهش التهاب و درد ناشی از دندان درآوردن در کودکان می شوند، اما بیشتر متخصصان معتقدند این روش های درمانی علاوه بر تمام مزایایی که دارند، گاهی اوقات خطراتی نیز خواهند داشت.

 این داروها باید در بسته بندی های سالم و مطمئن نگهداری شوند و کاملاً سالم و بی خطر باشند. قبل از آنکه مصرف دارو را شروع کنید، موضوع را با پزشک در میان بگذارید.

 آکا ایران

مطالب مرتبط :

دندان درآوردن نوزاد، چه علائمی دارد؟

نکات مفید راجع به دندان کودکان ۶ ساله

چطور درد دندان درآوردن نوزاد را تسکین دهیم

تسکین درد نوزاد هنگام دندان در آوردن

دندان های نوزادی

.

منبع :