آکاایران: کتک زدن والدین سیما منادی روان شناس و مشاور بیان کرد: برخی کودکان در سن 2 تا4 سال در موقعیت هایی که رنجیده، خجالت زده و یا خسته هستند اقدام به زدن والدین خود می کنند که توصیه می شود، مهارت های اجتماعی و الگوهای رفتاری مناسب، پیش از ورود به مدرسه به او آموزش […]

کتک زدن والدین

سیما منادی روان شناس و مشاور بیان کرد: برخی کودکان در سن 2 تا4 سال در موقعیت هایی که رنجیده، خجالت زده و یا خسته هستند اقدام به زدن والدین خود می کنند که توصیه می شود، مهارت های اجتماعی و الگوهای رفتاری مناسب، پیش از ورود به مدرسه به او آموزش داده شود.

وی تصریح کرد: ترک کردن محیط با جدیت و بدون پرخاش توسط والدین، اولین راهکار مقابله با این رفتار کودک است و سپس به آرامی بگویید تا زمانی که اینطور رفتار می کند، خواسته اش را اجابت نخواهید کرد و به محض بروز رفتار مطلوب از خودش به او توجه کنید.

منادی افزود: یک گفت و گوی صمیمانه با فرزندتان درباره ی آسیب های رفتارش و ابراز نگرانی و ناراحتی شما از این کار ناپسند، همچنین تنبیه به معنای محروم  و تشویق کردن او درباره ی موضوعاتی که دوست دارد نیز نقش بزرگی در کاهش رفتارهای ناشایست کودک از جمله کتک زدن والدین دارد.

این روان شناس بیان کرد: اگر کودک، همسرتان را می زند سعی کنید برای مدتی او را نادیده بگیرید و به همسر خود توجه کنید، البته این بی توجهی نباید به مدت طولانی باشد.

باشگاه خبرنگاران

مطالب مرتبط :

وقتی دعوای کودکان به کتک کاری کشیده می شود!

یاری کردن پدر در کتک زدن مادر!

آموزش روش صحیح کتک زدن زن!

رسم کتک زدن عروس در روز نخست ازدواج!

رسم عجیب کتک زدن زنان قبل از خوردن افطار!!

.

منبع :