آکاایران: کودکان ۲ زبانه قدرت یادگیری بیشتری دارند

آکاایران کودکان ۲ زبانه قدرت یادگیری بیشتری دارند
محققان پس از بررسی 114 کودک 6 ماهه که نیمی2 زبانه بودند، متوجه شدند،کودکانی که در خانواده های دو زبانه متولد می شوند سریع تر از سایر کودکان عکس های خانوادگی را تشخیص می دهند و توجه بیشتری به عکس های جدید دارند.
محققان سنگاپوری می گویند، کودکانی که از سنین پایین 2 زبان را می آموزند باهوش تر و کنجکاوتر از کودکانی هستند که در خانواده های تک زبانه متولد می شوند.
مواجهه با دو زبان از بدو تولد باعث ابهام و سرگشتگی کودک نمی شود بلکه بر اساس تحقیقات پژوهشگران سنگاپوری نشان داده این کودکان توانایی یادگیری بیشتری دارند و قدرت حافظه شان قوی تر است. محققان پس از بررسی 114 کودک 6 ماهه که نیمی2 زبانه بودند، متوجه شدند،کودکانی که در خانواده های دو زبانه متولد می شوند سریع تر از سایر کودکان عکس های خانوادگی را تشخیص می دهند و توجه بیشتری به عکس های جدید دارند.
به گزارش آکاایران پیش از این تحقیقات دیگری نشان داده بود کودکانی که توانایی تشخیص عکس ها را سریع تر از سایرین دارند رشد مغزی و زبانی بهتری دارند و تست IQ آنها بالاتر است. محققان می گویند دلیل این موضوع این است که کودکان 2 زبانه نه تنها دو زبان را یاد می گیرند بلکه از طریق شنوایی از همان ابتدا مجبورند این دو را از هم تشخیص دهند و همین مسئله به رشد ذهنی آنها کمک می کند.
افراد بزرگسال معمولا در یادگیری زبان دوم دچار مشکل می شوند و فکر می کنند کودکان نیز در این حالت به مشکل بر می خورند اما تحقیقات بسیار زیادی نشان داده که کودکان خیلی راحت 2 زبان را همزمان می آموزند و به هیچ عنوان این مسئله برایشان پیچیده نیست و حتی برعکس به رشد مغزی شان کمک می کند.
سلامانه
گردآوری توسط بخش شناخت کودک سایت آکاایران