آکاایران محققان: تغذیه با شیر مادر، سبب موفقیت فرزندان می شود

آکاایران: محققان: تغذیه با شیر مادر، سبب موفقیت فرزندان می شودپزشکان برزیلی تاکید کردند: نوزادانی که از شیر مادر تغذیه شده اند، باهوش تر هستند، وضعیت تحصیلی بهتری دارند و در بزرگسالی ثروتمند تر خواهند شد.
دکتر «برناردو هورتا»، متخصص ارشد این مطالعه گفت: تغذیه با شیرمادر با بهبود عملکرد فرد در تست های ضریب هوش در سن ۳۰ سالگی مرتبط است. همچنین تغذیه با شیرمادر به شکل غیرمستقیم بر موقعیت اجتماعی فرد دارد چرا که امکان افزایش سطح تحصیلات و حتی کسب درآمد بیشتر را فراهم می سازد.

این پزشک افزود: با توجه به فوائد طولانی مدت و مزایای کوتاه مدت تغذیه با شیرمادر، ضرورت دارد که مادران نوزادانشان را با شیر خود تغذیه کنند. با این حال برخی از پزشکان بر این باورند که هنوز نمی توان ارتباط تغذیه با شیر مادر را با افزایش ضریب هوشی و موفقیت بیشتر در زندگی فرد تایید کرد.

هرچند پزشکان معتقدند که تغذیه با شیر مادر تنها یکی از فاکتورهای متعددی است که بر رشد و بهبود وضعیت هوشی تاثیر می گذارد. همچنین فاکتورهایی همچون ضریب هوشی والدین، وضعیت تحصیلی و طبقه اجتماعی آنان تاثیرگذاری بیشتری بر فرزند دارد.

در مطالعه جدید اطلاعات مربوط به ۳۵۰۰ نوزاد که در سال ۱۹۸۲ متولد شده اند، مورد بررسی قرار گرفت. این اطلاعات شامل میزان تغذیه با شیرمادر، سطح تحصیلات، درآمد و ضریب هوشی آنان در سن ۳۰ سالگی می شود.

به گزارش هلث دی نیوز، متخصصان دریافتند نوزادانی که با شیرمادر تعذیه شده اند نسبت به افراد دیگر سطح ضریب هوشی بالاتری داشته، بیشتر به کسب تحصیلات پرداخته و در بزرگسالی میزان درآمد بالاتری داشته اند.

ایسنامنبع :

گردآوری توسط بخش شناخت کودک سایت آکاایران