آکاایران: بسیاری از والدین دنبال زمان مناسب برای اموزش مهارت به کودک هستند اما بیشتر والدین میخواهند کودکان قبل از رسیدن به سن و زمان مناسب این مهارت ها را داشته باشند .یا به نوعی دیگر ارزو های گذشته خود را در کودکانشان پیاده کنند. که این امر نیاز مند سن مناسب و فرصت کافی است.

خانم ماریا مونتسوری میگوید”ما نباید کودکان را برای مدرسه رفتن اماده کنیم بلکه انان را برای زندگی کردن مهیا کنیم.”

چه وقت به روان شناس یا روانپزشک کودک مراجعه کنیم؟

همان گونه که مراجعه به پزشک کودک به صورت دوره ای لازم است ، برای یادگیری اموزش نحوه و زمان یادگیری مهارت ها به کودک نیازمند مراجعه دوره ای به روانپزشک کودک است.

مدرسه

از چه سنی به کودک مهارت ها و ارزش های اجتماعی را آموزش دهیم؟

کودکان تصوری که ما از تربیت داریم را ندارند پس ان ها را نباید سرزنش کرد که چگونه رفتار میکنند به مرور زمان انها یاد میگیرند که در اجتماع چگونه رفتار کنند و سرکوفت و سر زنش کردن انها تنها موجب کاهش اعتماد به نفس کودک میشود.

کلاس های آموزشی بچه ها را از چه سنی شروع کنیم؟

تا قبل از ۷سالگی کودک نباید مستقیم مورد اموزش قرار گیرد باید از روش های غیر مستقیم کمک گرفت

فعالیت ذهنی

نوزاد جنین نارس است .باید تا سن ۱۴ ماهگی محیطی امن برای کودک فراهم ساخت و همه نیاز های ان را بر طرف کرد .باید به او این اطمینان را داد که دنیایی زیبا و امن را پیش رو دارد.

در ابتدا تولد نظم کودک بر عهده والدین است. انها باید ارام ارام نظم را به کودکان اموزش دهند نه اینکه سریع. انها تا ۱۸ سالگی وقت دارند شیوه های زندگی را کم کم اموزش دهند.تنها گذاشتن کودک در خانه نیازمند شناخت از کودک است .کودک کمتر از ۱۰ سال ممکن است در تنهایی کار های خطر ناک انجام دهند.

منبع :