آکاایران: تا کنون دقت کرده اید که نوزادان در برابر رنگ های خاصی بیشتر عکس العمل نشان می دهند . جالب است که اکثرا فرض می کنند نوزاد تازه به دنیا آمده نمی تواند رنگ های مختلف را از یکدیگر تشخیص دهد و کور رنگ است اما تحقیقات نشان داده علاوه بر اینکه نوزادان توانایی تشخیص رنگ های مختلف را از یکدیگر دارند حتی به رنگ هایی نظیر آبی، قرمز، ارغوانی و نارنجی علاقه ی بیشتری نشان می دهند و رنگ های خاکستری و قهوه ای اصلا برای نوزادان دلنشین نیستند و تمایلی به این رنگ ها نشان نمی دهند .

در بررسی های انجام شده محققان گروهی شامل ۲۵۰ کودک شیرخواره ۴ ماهه را در مقابل صفحه نمایش در رنگ های مختلفی قرار دادند تا عکس العمل آن ها را به رنگ های متفاوت ارزیابی کنند . سپس با اندازه گیری زمان و نحوه نگاه کردن نوزادان به تصویر مشخص شد که کودکان با تغییر رنگ به هیجان می آیند و رنگ ها را ازیکدیگر تشخیص میدهند . جالب بود که برخی از شیرخواران به یک رنگ و برخی به چند رنگ علاقه بیشتری نشان می دادند .

اگر نوزاد شما نیز از رنگی به هیجان می آید آن رنگ را در اتاق او قرار دهید و سعی کنید از رنگ های زیبا و شاد برای آن ها وسایل تهیه کنید زیرا اولین نفری که متوجه تغییر رنگ اطرافش می شود نوزاد دلبند شماست پس چه بهتر وسایلی به رنگ مورد علاقه او تهیه کنید .

منبع :