آکاایران: کودکان خردسال و حتی نوزادان گاهی گریه و بی قراری می کنند و مادران می توانند با سرگرم کردم آن ها لبخند را بر روی لبان کودک بنشانند .

شعرهای کودکانه ی دارای ترکیب کلمات و با ریتم های آهنگین توجه کودک را به خود جلب می کند و باید توجه داشته باشید که کدام حالت خواندن واکنش بیشتری از کودک را به همراه دارد و همچنین با ایجاد صداهای جالب و خنده دار و صحبت کردن با کودک می توانید او را بخندانید .

جالب است بدانید کودکان از دیدن کودکان دیگر لذت می برند و گاهی اوقات تصویری از یک کودک نیز می تواند موجب خنداندن کودکتان شود . کتاب ها و نقاشی هایی که در آن ها تصویر کودکان شاد وجود دارد را برای کودک تهیه کنید و به او نشان دهید او از دیدن این تصاویر لذت می برد .

گاهی دیده شده کودکان نسبت به انعکاس نورها و سایه ها نیز عکس العمل نشان می دهند و می خندند . می توانید این مسئله را نیز روی کودک خود امتحان کنید .

در کنار خواندن شعر و آواز برای کودکان موسیقی و آهنگ های کودکانه نیز برای کودکان لذت بخش است البته باید موسیقی های مختلف را بر روی کودک خود امتحان کنید تا ببینید کودک از کدامیک بیشتر خوشش می آید و می خندد .

کودکان از اینکه آن ها را در آغوش بگیرید ، در بغل خود بچرخانید و روی هوا تکان دهید بسیار لذت می برند و می توانید این کارها را با خواندن آواز برای او دلنشین تر کنید .

گریه کردن کودک

قلقلک دادن کودک ، بوسیدن شکم او و تکان دادن دست ها و پاهایش انگار که می خواهید او را ورزش دهید کودک را می خنداند . باید ببینید که کدام قسمت بدن کودک حساس تر است .

جالب است بدانید کودکان با دیدن تصویر خود در آینه لبخند می زنند . اگر کودک شما نیز به دیدن تصویر خود در آینه علاقه دارد می توانید با او جلوی آینه بازی کنید .

در هنگام تعویض پوشک نیز می توانید باعث سرگرمی کودک شوید تا کودک ازین کار احساس ناراحتی نکند . پاهایش را ماساژ دهید نوازشش کنید و باعث شادی او شوید .

یکی از کارهایی که کودکان به آن علاقه دارند پاره کردن کاغذ است .صدای حاصل از پاره شدن کاغذ کودک را می خنداند . می توانید از روزنامه های باطله برای خنداندن کودک استفاده کنید .

منبع :