آکاایران: تغذیه مناسب برای زنگ تفریح

آکاایران: تغذیه کودکان از آن جهت که در رشد جسم و روان آنها تاثیر گذار است موضوع قابل اهمیتی به شمار می آید. از آنجایی به روزهای مدرسه نزدیک میشویم و کودکان در این دوران ساعات زیادی را خارج از خانه و در محیطهای آموزشی و مدارس و حتی مهدها میگذرانند نظارت بر رژیم غذایی آنها توسط والدین کمی سخت خواهد بود. توصیه میشود والدین میان وعده های دانش آموزان و کودکان را خودشان در منزل تهیه کرده و بر سلامت و بهداشت آن ناظر باشند. در ادامه این مطلب چند میان وعده مفید را به شما معرفی می‌کنیم:

- میوه
بیشتر کودکان حوصله پوست کندن بعضی میوه ها را ندارند و برای همین از خوردن میوه فراری هستند. شما میتوانید چند نوع میوه مورد علاقه کودکتان را به صورت سالاد میوه برای او تهیه کنید. استفاده از میوه های رنگارنگ کودک را جذب و او را به خوردن تشویق میکند جهت جلوگیری از تغییر رنگ برخی میوه ها مانند سیب و موز کمی آب لیمو ترش تازه یا آب پرتقال طبیعی به آن اضافه کنید. در ضمن پوست میوه ها را جدا نکنید، زیرا مواد مغذی بسیاری در پوست میوه ها یافت می شود.

- ماست
ماست میان وعده‌ای سالم و مفید است. به ماست کودک تکه های میوه و یا پوره میوه اضافه کنید. ترکیب توت فرنگی با ماست طعم و ظاهر خوبی ایجاد می کند. مخلوط ماست، کمی کشمش و گردوی خرد شده نیز ترکیب خوشمزه ای خواهد بود. این میان وعده جایگزین مناسبی برای نوشیدنی های طعم دار و مصنوعی است.

- میوه های خشک
میوه های خشک مثل برگه هلو، زردآلو، انجیر خشک، خرما و کشمش میان وعده های مناسبی برای کودک به شمار می روند. می توانید میوه های خشک را با مغزها مخلوط کنید، تنوع طعم برای بچه ها لذت بخش خواهد بود.

- مغزها و آجیل
مغزهای مختلف را به صورت خام و بدون نمک مخلوط کنید تا کودک به عنوان میان وعده همراه خود ببرد. مغزها به دلیل حجم کم و ماندگاری زیاد گزینه مناسبی برای میان وعده به شمار می روند.

- ذرت بو داده (پاپ کورن)
پاپ ‌کورن اگر در خانه تهیه شود یکی از سالم ترین میان وعده ها است. استفاده از ذرت بو داده جایگزین مناسبی برای چیپس و پفک و سایر خوراکیهای فرآوری شده است.البته بهتر است هنگام بو دادن ذرت از نمک کمی استفاده کنید.

تهیه و گردآوری : گروه خانواده پرداد / منبع seemorgh.ir

.

منبع :