آکاایران: بیماری آلزایمر از میانسالی شروع نمی شود. به نظر می رسد آنچه که در

مغز از دوران کودکی اتفاق می افتد با بروزو ابتلا به آلزایمر در دهه های بعدی زندگی به هم مرتبطند.
5 کار که شما می توانید برای کودکان خود انجام دهید تا آنها را در برابر از دست دادن حافظه یا ابتلا به آلزایمر در بزرگسالی محافظت کنید شرح داده شده است.این موارد بر اساس آخرین تجقیقات انجام شده تنظیم شده اند:


1- از واردن شدن ضربه به سر بچه ها جلوگیری کنید: کودک خود را راضی کنید تا موقع دوچرخه سواری ، اسکیت بازی، اسکی، فوتبال، بیس بال، هاکی و انواع ورزش ها از کلاه ایمنی استفاده کند.ضربات شدید و همچنین ضربه هایی که زیاد مجکم به نظر نمی رسند می توانند باعث صدمه زدن به مغز شوند. صدمه ای که در سالهای بعد می تواند به کاهش حافظه و آلزایمر منجر شود.


2- کودکان را به یادگیری مهارت های زبانی تشویق کنید: نوجوانی که نویسنده ی خوبی است در مقایسه با نوجوانی که ادبیات ضعیفی دارد کمتر در معرض ابتلا به آلزایمر در سالهای آینده و سنین میانسالی است.
بچه ها را برای یادگیری دو یا چند زبان تشویق کنید. آنها را برای کاهش خطر آلزایمر ماهر کنید.
اصرار کنید که کودکان برای ادامه تحصیل تلاش کنند.آموزش و یادگیری یک حفاظ مهم در برابر الزایمراست. بیشتر اقراد مستعد آلزایمر نوجوانانی هستند که در دروس خود افتاده اند. بر اساس نتایح یک بررسی در دانشگاه کمبریج؛ با افزایش هر یک سال تحصیلات 11 درصد احتمال ابتلا به زوال عقل کاهش می یابد.


3- مغز آنها را تحریک کنید: ذهن کودکان خود را با فعالیت های فیزیکی، ذهنی و اجتماعی و تجربه مسائل نو و جدید مشغول کنید. این موضوع باعث داشتن مغری بزرگتر، با عملکرد بهتر و ذخیره بهتر حافظه در کودکتان می شود. ذخیره ی بیشتر ذهنی، حافظه را در برابر آلزایمر حفظ می کند.


4- هله هوله ها را دور بریزید: حیوانات آزمایشگاهی که با مصرف میوه های مانند توت فرنگی و ... اسفناج و ماهی های حاوی امگا 3 زیاد، بزرگ شدند در پیری، حافظه خوبی داشتند. بر عکس آنهایی که با مواد غذایی درست شده با شکر، به خصوص نوشیدنی های شیرین شده با فروکتوز، چربی های اشباع شده و چربی های ترانس تغذیه شده بودند دچار اضافه وزن و دیابت شدند. در سنین بالا مغزآنها کوچک و حافظه ی آنها کم شده بود. عواملی که مقدمه ی ابتلا به آلزایمر است.

گردآوری:‌گروه سلامت پرداد

.

منبع :