آکاایران: بیهوشی خردسالان محققان کلینیک مایو می گویند بی هوشی برای کودکان ضرری ندارد، والدین نباید به علت ترس از بیهوشی از این روند مهم در زندگی کودک خودداری کنند.عمل های جراحی در کودکان تنها در صورت لزوم برای حفظ سلامتی کودک تجویز می شود، بنابراین والدین نباید به علت ترس از بیهوشی از این روند مهم در زندگی کودک […]

آکاایران: نگرانی والدین از بیهوشی خردسالان

بیهوشی خردسالان

محققان کلینیک مایو می گویند بی هوشی برای کودکان ضرری ندارد، والدین نباید به علت ترس از بیهوشی از این روند مهم در زندگی کودک خودداری کنند.
عمل های جراحی در کودکان تنها در صورت لزوم برای حفظ سلامتی کودک تجویز می شود، بنابراین والدین نباید به علت ترس از بیهوشی از این روند مهم در زندگی کودک خودداری کنند.

– والدین باید همواره پیشینه سلامت کودک را برای مثال در رابطه با آلرژی و آسم کودک یا حساسیت به مواد بیهوشی در اختیار پزشکان قرار دهند.
– پیش از عمل جراحی، پزشک بیهوشی باید جزییات دقیق داروهای مصرفی کودکان چه داروهای آرامش بخش و چه ویتامین های مکمل را در اختیار داشته باشد. باید پیش از عمل جراحی درباره مدت قطع آنها نیز با پزشک بیهوشی مشورت شود.
– معمولا کودکان هشت ساعت پیش از عمل جراحی نباید غذای جامد بخورند و در بعضی مواقع نیز استفاده از مایعات نظیر آب یا شیر مادر نیز تا دو ساعت پیش از عمل مجاز شناخته می شود.
– کودکان پیش از عمل باید درباره جراحی شان آگاهی داشته باشند. البته باید به آنها اطمینان خاطر داد که عمل شان برای سلامتی آنها ضروری است و آسیبی برای آنها به همراه ندارد.
به طورکلی بیهوشی برای کودکان بی خطر است اما خطرات مربوطه بسته به عواملی نظیر سن و اورژانسی بودن عمل ، متغیر است.

newswise

مطالب مرتبط :

بیهوشی چه عوارضی برای بدن دارد؟

ترس از بیهوشی طبیعی است

خطرات بیهوشی و جراحی در بیماران چاق

فرار متخصص بیهوشی از اتاق عمل بعد از مرگ بیمار!!!

جراحی جمجمه بدون بیهوشی در عصر مفرغ!

.

منبع :