آکاایران: خمیر بازی از اون دست اسباب بازی هاییه که بچه ها خیلی دوست دارن و پدر و مادر ها به خاطر شیمیایی و مضر بودن از تهیه اون امتناع میکنن.  با این دستوری که امروز در این مطلب قرار میدیم، میتونید به راحتی خمیر بازی رو در خونه و با لوازم خوراکی و غیر شیمیایی […]

آکاایران: طرز تهیه خمیر بازی مطمئن و خانگی برای بچه ها! +عکس

 با این دستوری که امروز در این مطلب قرار میدیم، میتونید به راحتی خمیر بازی رو در خونه و با لوازم خوراکی و غیر شیمیایی درست کنیدو با خیال راحت در اختیار بچه ها بذارید.

 حتی اگر تکه ای از خمیر رو بخورند هم مشکلی برای سلامتیون پیش نمیاد و به نسبت قیمت خمیر بازی بیرون، خیلی مقرون به صرفه هم هست.

مواد لازم برای تهیه خمیر بازی خانگی

1 فنجان آرد
 1/4 فنجان نمک
 2 قاشق غذاخوری کرم تارتار(از فروشگاه های لوازم قنادی میتونید تهیه کنید)
 1 فنجان آب
 2 قاشق غذاخوری روغن (گیاهی)
 رنگ ژلی خوراکی

طرز تهیه خمیر بازی مطمئن و خانگی برای بچه ها! +عکس -  -آکاطرز تهیه خمیر بازی مطمئن و خانگی برای بچه ها! +عکس -  -آکا

طرز تهیه خمیر بازی خانگی

برای تهیه این خمیر، ابتدا مواد خشک یعنی آرد و نمک و کرم تارتار رو با هم مخلوط میکنیم و در قابلمه نچسبی میریزیم. بعد هم روغن و آب و مقداری رنگ رو اضافه میکنیم. بعد از اینکه مخلوط شدن، روی حرارت متوسط قرار میدیم و شروع به هم زدن میکنیم. رنگ رو در ابتدا کم اضافه کنید و کم کم مقدارش رو زیاد کنید تا به رنگ دلخواهتون برسید. ممکنه که در ابتدا با دیدن مایع داخل قابلمه احساس کنید چیزی رو اشتباه کردید، چون هیچ شباهتی به خمیر بازی نداره. ولی شما به هم زدن ادامه بدید. اونقدری که مواد کم کم ببنده و به شکل یک توپ خمیری در گوشه قابلمه جمع بشه. حالا خمیر رو داخل ظرفی بذارید تا کمی خنک بشه. بعد هم حدود 5 دقیقه خمیر رو کاملا ورز بدید. حالا خمیر بازی شما آماده ست.

طرز تهیه خمیر بازی مطمئن و خانگی برای بچه ها! +عکس -  -آکاطرز تهیه خمیر بازی مطمئن و خانگی برای بچه ها! +عکس -  -آکا

انجمن دونفره

مطالب مرتبط:

بازی و اسباب بازی برای کودک یک و نیم تا دو ساله چگونه باید باشد؟

اسباب بازی های سنین مختلف کودک

شیوه های بازی با کودکان یک تا دو ساله

.

منبع :