آکاایران: اما شما به عنوان پدر و مادر می توانید این روز را برای کودک تان به یادماندنی تر کنید. اگر تصمیم دارید برای کودک تان جشن تولد بگیرید، می توانید از تم خاصی استفاده کنید. برای مثال اگر دخترتان عروسک های باربی دوست دارد می توانید جشنی با تم باربی داشته باشید یا اگر پسرتان به جنگ ستارگان علاقه دارد می توانید جشنی […]

اما شما به عنوان پدر و مادر می توانید این روز را برای کودک تان به یادماندنی تر کنید. اگر تصمیم دارید برای کودک تان جشن تولد بگیرید، می توانید از تم خاصی استفاده کنید. برای مثال اگر دخترتان عروسک های باربی دوست دارد می توانید جشنی با تم باربی داشته باشید یا اگر پسرتان به جنگ ستارگان علاقه دارد می توانید جشنی با تم جشن ستارگان ترتیب دهید. حتی می توانید تم های ساده تری چون رنگ های مورد علاقه کودکان را انتخاب کنید. برای مثال از مهمان ها بخواهید تا لباس های قرمز، آبی یا هر رنگ دیگری که کودک تان به آن علاقه دارد، بپوشند. انتخاب این لباس ها برایشان ساده است. فقط به خاطر بسپارید که در انتخاب تم جشن با کودک تان مشورت کنید.

زمانی که تم خود را انتخاب کردید، می توانید کارت های دعوت، تزیینات، لباس کودک یا حتی غذا را بر اساس آن ترتیب دهید.

در مهمانی ها، خیلی ساده می توان بزرگسالان را سرگرم کرد اما این موضوع درباره کودکان متفاوت است. آن ها نمی توانند بنشینند و با یکدیگر صحبت کنند. این برایشان کسل کننده است و به فعالیت و بازی نیاز دارند.

تا به حال به بازی هایی که می توانید در جشن تولد کودک تان انجام دهید فکر کرده اید؟ در اینجا 10 بازی معرفی شده است که می توانید آن ها را در مهمانی به کار برید و کودکان را سرگرم کنید.

 1. شکار گنج

این بازی می تواند در داخل یا خارج از خانه انجام گیرد. خیلی ساده است. فقط کافی است آب نبات یا اسباب بازی هایی را اطراف خانه یا حیاط پنهان کنید و از کودکان بخواهید تا آن ها را پیدا کنند. زمانی که آخرین گنج پیدا شد، بازی تمام می شود.

 2. ترکیدن بادکنک

بادکنک را پر از باد کنید و قبل از گره زدن، درون آن آب نبات یا چیز دیگری بگذارید. بادکنک ها را آویزان کنید و به کودکان بگویید زمانی که توانستند آن ها را بگیرند، رویش بنشینند تا بترکد و جایزه توی آن را دریافت کنند.

 3. مسابقه قاشق و تخم مرغ

تمام کودکان باید با یک قاشق چای خوری و تخم مرغ پخته (یا توپ گلف) در یک ردیف قرار بگیرند. آن ها باید تخم مرغ را داخل قاشق بگذارند و دست دیگرشان را پشت خود قرار دهند و تا آنجا که ممکن است سریع تا خط پایان بدوند طوری که تخم مرغ از توی آن نیافتد. اگر تخم مرغ بیافتد، آن نفر بازنده است. کسانی که خط پایان را رد کنند در حالی که دست هایشان پشت و تخم مرغ در داخل قاشق باشد، برنده اند.

 4. ساختمان سازی

شما به تعداد زیادی قوطی خالی احتیاج دارید. به کودکان 1 دقیقه زمان دهید تا با قوطی ها بلندترین ساختمانی را که می توانند بسازند. اگر ساختمان یکی از آن ها فرو ریخت، می تواند تا پایان وقت بازی، آن را دوباره بسازد. بازیکنی که بلندترین ساختمان را ساخته باشد، برنده است.

 5. سیب زمینی داغ

از کودکان بخواهید تا دایره وار بنشینند. یک کیسه بیاورید و تظاهر کنید که در آن یک سیب زمینی داغ است. موسیقی را پخش کنید و از کودکان بخواهید با سرعت آن را دست به دست بچرخانند. زمانی که موسیقی قطع شد، شخصی که کیسه را در دست دارد باخته است و از بازی بیرون می رود. این بازی آن قدر ادامه دارد تا تنها یک نفر باقی بماند. او برنده است.

بدترین اتفاقی که می تواند در جشن تولد کودک تان بیفتد این است که مهمان ها کسل شوند. بازی های بیان شده، ساده اند و می توانند کودکان را سرگرم کنند. احتیاجی نیست پول زیادی خرج کنید تا جشن تولدی عالی داشته باشید. گاهی لازم است خلاق باشید.

6. صندلی بازی

این بازی قدیمی همیشه برای کودکان جذاب است. شما حداقل به 6 بازیکن و تعدادی صندلی (تعداد صندلی ها باید یکی کمتر از بازیکن ها باشد.) احتیاج دارید. این صندلی ها باید یک در میان برعکس چیده شوند. کودکان تا زمانی که موسیقی پخش می شود، به دور صندلی می چرخند اما هنگامی که موسیقی قطع شد، باید سعی کنند که هر چه زودتر روی صندلی بنشینند. کودکی که در نهایت صندلی برای نشستن نداشته باشد، بازنده است و از بازی بیرون می رود. با هر بازنده یک صندلی کم می شود و این بازی آن قدر ادامه دارد تا فقط یک نفر باقی بماند. او برنده است.

 7. جعبه بازی

جعبه بازی یکی دیگر از بازی های قدیمی است که کودکان در هر سنی می توانند آن را بازی کنند. در اولین قدم  جعبه ای بسازید. در داخل آن یک جایزه بگذارید و آن را کادو کنید. سپس با کاغذ کادوی دیگری آن را دوباره کادو کنید. طوری آن را بپیچید که کودکان بتوانند به آسانی آن را باز کنند تا به کاغذ زیری صدمه نزند. بسیاری از خانواده ها برای این که بازی را جالب تر کنند، جایزه های کوچک تری لابه لای آن نیز می گذارند. با این روش هر کودکی جایزه ای دریافت خواهد کرد. فقط دقت کنید که به تعداد کودکان باشد. از کودکان بخواهید دایره وار بنشینند  و با پخش موسیقی، جعبه را دست به دست بچرخانند. زمانی که موسیقی قطع شد، کودکی که بسته در دست اش است یک لایه از کاغذ کادو را باز می کند و جایزه خود را می گیرد. سپس دوباره با پخش موسیقی بسته دست به دست می چرخد. این بازی آن قدر ادامه دارد تا آخرین کادو نیز باز شود. آخرین نفری که جعبه دستش ماند، برنده است.

 8. سیمون می گوید

این بازی خیلی ساده است و می تواند سرگرم کننده نیز باشد. از کودکان بخواهید بایستند. یک نفر (پدر یا مادر) سیمون می شود و به کودکان مثلا می گوید: «سیمون می گوید بنشینید». در آن لحظه بازیکن ها باید بنشیند. اما آن ها باید همان زمانی که آن را شنیدند بنشینند طوری که اگر سریع عمل نکنند، از بازی بیرون می روند. آخرین نفری که در بازی مانده، برنده است.

 9. استپ رقص

محدودیتی برای تعداد بازیکنان این بازی وجود ندارد. از کودکان بخواهید بایستند. موسیقی را پخش کنید تا آن ها برقصند. سپس موسیقی را قطع کنید. در این لحظه کودکان باید در هر حالتی که هستند بمانند. اگر کسی تکان بخورد، از بازی بیرون می رود. این بازی را آن قدر ادامه دهید تا تنها یک نفر باقی بماند، کسی که برنده است.

 10. کیسه سیب زمینی

این بازی باید بیرون از خانه انجام شود. شما می توانید کودکان را به 2 یا 3 تیم تقسیم کنید. به هر تیمی یک کیسه سیب زمینی دهید. در فاصله کمی از تیم ها، یک صندلی بگذارید. اولین بازیکن به درون کیسه می رود و با لی لی تا صندلی چیده شده می رود، دور آن چرخی می زند و باز می گردد و کیسه را به نفر بعدی می دهد. او نیز این کار را تکرار می کند. آن ها باید تا جایی که امکان دارد این کار را با سرعت انجام دهند. اولین تیمی که این کار را تمام کند، برنده است.

نی نی سایت

مطالب مرتبط:

جشن تولد یک سالگی کودک چگونه باید باشد؟!

از چه سنی برای کودک خود جشن تولد بگیریم؟

تاثیر ماه تولد بر رفتار کودک شما!

.

منبع :